„V první fázi se bude Klatovská asfaltovat od sadů Pětatřicátníků až nahoru k Chodskému náměstí. Následovat budou postupně další etapy,“ říká náměstek primátora Aleš Tolar.

Začala oprava Klatovské třídy v centru Plzně. Řidičům bude komplikovat život až do konce prázdnin. | Video: Deník/Pavel Bouda

Nyní se na křižovatce s Husovou ulicí provádějí práce na plynovodu, které svádějí dopravu do jednoho pruhu a především ve špičkách způsobují řidičům komplikace. Ta nejcitlivější etapa pro ně ale začne v pátek 5. července, kdy zde silničáři rozkopou vozovku a Klatovská se ve směru na Bory v celém úseku uzavře. Podle Ředitelství silnic a dálnic budou muset řidiči použít objízdnou trasu. „Při cestě z Lochotína na Bory mohou odbočit u hlavní pošty směrem k Plaze a přes Domažlickou budou pokračovat na Borská pole,“ vysvětluje Michal Syřínek, náměstek ředitele plzeňského ŘSD.

Podle něj ale práce na celém dvoukilometrovém úseku budou probíhat po etapách a do Klatovské bude možné najíždět z vedlejších ulic v místech, kde se právě nebude frézovat a asfaltovat.

Opravy Klatovské ulice by měly trvat až do konce prázdnin.