Po jejím dokončení se sem přestěhuje Muzeum generála Pattona, aby zde vznikla zážitková expozice k tématu osvobození západních Čech spojeneckými vojsky. Trvale zpřístupněny budou i zmíněné interiéry, které pro Huga Semlera a jeho manželku navrhl Adolf Loos. To, v jakém stavu se zachovaly, může veřejnost vidět už jen několik dní.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

„Naposled zpřístupníme cenné Loosovy interiéry, hudební salon, tedy obývací pokoj a jídelnu, tento víkend, 20. a 21. dubna. Potom se celý dům uzavře kvůli rekonstrukci, jejíž začátek je naplánován už na červen tohoto roku. Je to poslední příležitost vidět autentický interiér před rekonstrukcí a porovnat jej s výsledkem,“ říká Magdalena Černá Plzeň, vedoucí projektu Adolf Loos Plzeň ze společnosti Plzeň Turismus.

Při prohlídkách je možné nahlédnout i do vnitrobloku, kde v rámci rekonstrukce vznikne mimo jiné i atrium s americkým tankem Sherman.

Třicetitunový kolos bude muset při instalaci vyzvednout z Klatovské ulice jeřáb a přenést jej přes dvoupatrový dům do jeho dvora. Půjde o jednu z nejnáročnějších operací, souvisejících se vznikem nového zážitkového muzea.

Semlerova rezidence
Ukrytý skvost. Semlerova rezidence ohromuje návštěvníky

Dům patřil rodině Semlerových, která vlastnila továrnu na výrobky z taženého drátu a známá byla především výrobou jehel do gramofonů. Po smrti zakladatele podniku Šimona Semlera bydlel v domě jeho syn Hugo s manželkou Helenou a ovdovělou Bertou Semlerovou.

Vstupenky na poslední prohlídky domu rodiny Semlerových v Plzni na Klatovské třídě 19 lze pořídit přes systém GoOut.