„Výchozí pozice Plzně není právě růžová. Je vidět, že je to pro ni velké sousto, které je náročné na přípravu i průběh,“ řekla Deníku plzeňská kartářka Anna Bechná, která na naši žádost vyložila Plzni tarotové karty. Ty mimo jiné vedení města radí dát si v rámci kandidatury pozor i na zdánlivě nevýznamné detaily, ze kterých by se mohly stát velké problémy. „Je zapotřebí co nejdříve odhadnout naše síly a možnosti a nevystupovat jako velký hrdina,“ pokračuje kartářka. „Postojem, že jsme nejlepší, toho moc neukážeme. Více pokory a vřelosti pomůže spíše. Dát najevo, jak moc nám na kandidatuře záleží, je úkolem pro nás všechny, zkrátka ukázat, že to jde Plzeňanům přímo ze srdce,“ vykládá řeč karet Bechná.

Ve vítězství nad Ostravou sice karty věří, ale spíše se podle nich bude jednat o výhru tak zvaně o prsa, ohromující vítězství Plzně nepředpovídají. „Pokud bude vše splněno, mohli bychom dopadnout řekněme hezky. Drtivé vítězství ani stejně velká porážka by se konat neměly ani na jedné straně. Síly budou ve finále velmi vyrovnané,“ dodává kartářka.

Dokonce i čísla hovoří ve prospěch Plzně. „Rok 2015 je z pohledu numerologa rokem roční vibrace čísla sedm,“ začala svůj výklad numeroložka Dana Poková. Po zredukování roku založení Plzně a roku 2015 vyšlo v obou případech číslo osm. Náhoda nebo osud? „Součet dvou osmiček dává šestnáct čili konečný součet jedna plus šest rovná se sedm,“ vypočítává numeroložka. „Jedná se vlastně o stejný výpočet jako u osob, protože i města mají vibrace podle svého vzniku,“ vysvětluje Poková.

Vibrační číslo sedm, které Plzni pro rok 2015 vyšlo, velmi úzce souvisí s kulturou. „Sedmička značí učení a intelektuální aktivity u lidí, u města se jedná zejména o kulturní aktivity a všeobecný rozkvět,“ potvrzuje Poková. Rok 2015 by se podle výkladu čísel mohl zapsat do historie. „Tento rok bude rokem duchovním, spojený zejména s duchovním pokrokem, u města by to mohlo znamenat také něco velmi významného v jeho historii,“ dodává numeroložka. Bude se jednat o vítězství v kandidatuře?

„Velmi nás těší, že věštby předpovídají Plzni vítězství v kandidatuře. Osobně věřím, že existují věci mezi nebem a zemí, a doufám, že naše dlouhodobá píle dovede Plzeň k výhře,“ řekla Deníku Kateřina Chábová z týmu Plzeň 2015.

Martina Němcová