Psi se nadšeně očuchávali, poštěkávali a různě proplétali vodítky mezi sebou. Jejich majitelé měli možnost podělit se s dalšími o zkušenosti, nebo si prohlédnout a zakoupit z velkého množství nejrůznějších psích potřeb, krmiv a dalšího vybavení. Sehnat šlo pro pejsky prakticky cokoli. Od hraček, oblečení, obojků a postrojů, až po krmiva, výživové doplňky či třeba pelíšky.

Více než pět tisíc návštěvníků si letos nenechalo ujít dvoudenní Doubravecké slavnosti vína na Habrmannově náměstí. Připravena byla široká nabídka z více než deseti moravských vinařství, cimbálovka i zábava pro nejmenší.
OBRAZEM: Na Doubraveckých slavnostech vína lákal burčák, dorazilo pět tisíc lidí

Soutěžilo se o nej psa, a to ve dvou kategoriích. Mezi těmi většími vyhrála border kolie Tobby majitelky Elišky Kurcové. Mezi těmi menšími pak knírač Vižlík Lucie Váńově. Zájemci si pak mohli zaběhnout kolečko se svým psem v rámci Běhu pro útulky. Jedná se o charitativní projekt, který pomáhá opuštěným zvířatům v útulcích po celé České republice. Projekt funguje už 10 let a za tu dobu pomohl spolkům částkou 14 500 000 Kč. V Plzni se vybralo 30 027 korun. Částka se rozdělí mezi tři organizace pomáhající pejskům z Plzeňského kraje, a to Psí útulek u Šmudliny, Tlapky v naději a Svobodu zvířat Plzeň.