8.00 V plzeňském hotelu Golden Fish se právě probouzejí hráči německého týmu. O hodinu později si už Raúl a spol dávají něco na zub. „K snídani měli vajíčka, müsli, omeletu, jogurty nebo ovoce,“ hlásila Jana Rybová z hotelu. O několik okamžiků později mohou Plzeňané hvězdy Schalke 04 spatřit v Borském parku. Zatím šetří síly, jen zamířili na krátkou procházku.

Ve Štruncových sadech mezitím finišují přípravy na premiérový duel v rekonstruované aréně. Z plochy se ještě odklízí sníh.

12:00 Po městě je možné potkávat první fanoušky týmu z Gelsenkirchenu s šálami a čepicemi v modrobílých klubových barvách. Někteří dorazili letadlem, jiní autobusem nebo vlakem. Každopádně za sebou měli náročnou cestu dlouhou kolem 700 kilometrů.

Ve stejnou dobu si jejich idoly sednou k prostřeným stolům, kde je jim servírován oběd v podobě krevet, pražmy a těstovin.

12:57 Na plzeňské hlavní nádraží přijíždí expres z Mnichova. Žádná velký nával německých fanoušků se ale nekoná. Z vlaku vystupuje asi dvanáct příznivců bundesligového celku. Ale nenechte se mýlit, ve městě je německých příznivců dostatek.

13:00 A zase jídlo. Na Spilce se podává slavnostní oběd. Strávníky jsou tentokrát zástupci UEFA a šéfové obou klubů. Rozhodně si ´pošmáknou´, protože se servíruje například pečená kachna s čerstvým zázvorem, podávají se i lívanečky s jahodami a šlehačkou.

13:27 Ve Štruncových sadech před vstupem do sektoru hostů postává několik desítek fanoušků, na něž dohlížejí policisté. Němečtí příznivci pokuřují, popíjejí pivo a debatují o tom, co jejich oblíbený klub čeká večer. „Každopádně to bude hodně složité. Vůbec není jisté, že bychom museli vyhrát,“ říká fanda Greg. O plzeňské Viktorce prý neví vůbec nic, stejně jako dámy, které s ním v hloučku stojí. „Neviděla jsem ani jeden zápas. Ani s Barcelonou nebo AC Milán. U nás se totiž přenosy s českými kluby vůbec nevysílají,“ konstatuje fanynka Bea. Žádného z viktoriánů, kteří se ve čtvrtek objevili na trávníků, nikdo ze skupinky nezná. Dvě jména, která se na spanilé jízdě Plzně velkou měrou podílela, jim ale neznámá nejsou. „Jeden hráč je teď ve Wolfsburgu. A v minulém kole dal, myslím, dva góly. Takže bude určitě dobrý,“ naráží Greg na Petra Jiráčka, který v ligové přestávce přestoupil do Německa. A jedna z kolegyň jej doplňuje: „A také znám toho, který měl teď dopingový skandál.“

16:20 Na náměstí Republiky se shlukují příznivci týmu z Porýní.

16:35 Nad Štruncovými sady začal kroužit policejní vrtulník, oči všech okamžitě zamířily k obloze.

16:43 Z náměstí se za doprovodu českých i německých policistů vydávají stovky německých fanoušků směrem ke zrekonstruované aréně. Procházejí Dřevěnou ulicí.