„Pohár koluje po všech hráčích z reprezentace a na nás vyšel tento den. Nebylo ale těžké tuto akci uspořádat, protože všichni kluci jsou Plzeňáci a jsou tady doma. Hráči mají ještě volno po mistrovské sezóně, Dominik s námi chodí na letní přípravu a potom i na led a David sice za chvilku letí na otočku do Ameriky, ale přišel dnes taky. A kustod Petr Šulan i masér Adam Havel jsou už normálně v práci. Z osobních důvodů nemohl dorazit jen kustod Zdeněk Šmíd,“ vysvětlil Alex Martinák, tiskový mluvčí HC Škoda Plzeň.

Poděkovat plzeňským hokejistům za vítězství na letošním mistrovství světa v Praze přišli stovky lidí. | Video: Deník/Pavel Bouda

Součástí akce byla i autogramiáda, na kterou se mistři světa přesunuli po krátkém vystoupení na pódiu. Na jejich podpisy se stála dlouhá fronta už dlouho před jejím začátkem.

„Těší mě, kolik lidí si sem našlo cestu, aby se tu ještě jednou společně s našimi hokejisty potkalo. Akci jsme uspořádali společně s hokejovým klubem a Plzeňským Prazdrojem, který nabídl prostory a pódium připravené na Léto s Prazdrojem,“ dodala Jana Komišová z marketingu města Plzně.

Kromě podepsaných fotografií mistrů světa patřila k cenným úlovkům hokejových fandů i fotografie s vítězným pohárem, pečlivě hlídaným přísnou ostrahou.