„Díky širokému systému dotací můžeme poskytnout různorodou podporu těm, kdo se věnují sportu na vrcholné úrovni i těm, kdo zajišťují smysluplné trávení volného času dětí a mládeže i dospělých. Dotace poskytujeme na činnost klubů i jako investici na výstavbu či revitalizaci sportovišť. A přispíváme také na zajištění akcí, díky nimž je v Plzni pestrá nabídka atraktivních sportovních klání všech věkových kategorií,“ řekl radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek. Dodal, že zastupitelé schválili rozdělit 1,743 milionů korun mezi 31 sportovních akcí, které pořádá 24 sportovních klubů.

Jsou mezi nimi například Auto Rallye klub Plzeň v AČR (150 tisíc korun), který pořádá závody Rallye Plzeň zařazené do kalendáře Mistrovství ČR soutěží Autoklubu ČR. Navazuje jimi na dlouholetou tradici automobilových soutěží za účasti špičkových sportovců z České republiky, Německa, Rakouska, Polska či Slovenské republiky.

Česká asociace stolního tenisu získá 120 tisíc korun na pronájem prostor a organizační zabezpečení mezinárodní sportovní akce Europe Youth Series 2024 Czech Open mladých hráčů věkových kategorií U 13 a U 15.

Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň pak bude podpořen 80 tisíci korunami, které využije na organizaci významného plaveckého mítinku Plzeňský vytrvalec a Memoriálu Jana Jezbery na 800 a 1500 metrů volný způsob.

Club karate Plzeň získá 125 tisíc korun na technické a organizační zabezpečení největšího turnaje karate v ČR zaměřeného na talentovanou mládež z celé Evropy, který je vyhledávaný jako přípravný na ME mládeže. Účastní se ho až 20 států při počtu cca 700 závodníků.

Dále například bude podpořena TJ Halma Plzeň, která nabízí možnost sportovat lidem s hendikepem. Získá celkem 130 tisíc korun na pořádání tří sportovních akcí. Je mezi nimi i tradiční mezinárodní turnaj v paralympijském sportu bocca, který je součástí seriálu závodů Czech Boccia Tour – soutěže týmů, párů a jednotlivců za účasti cca 50 sportovců z pěti a více zemí.

Dotace budou poskytnuty z rozpočtu Odboru sportu Magistrátu města Plzně v rámci programu Podpora sportovních akcí na území města Plzně.