„Tak jsme první no a cóóó!!" neslo se náměstím. Pivo bylo za dvacku a dalších pět tisíc plechovek k přípitku zadarmo. Nechyběl ohňostroj se zlatým deštěm a v modročervených barvách. „Jste borci,“ volal dav. Jak moderátoři z pódia zdůrazňovali, nakopali zadek všem českým týmům a otevřeli si cestu do Ligy mistrů.

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice
Viktoria slaví titul. Už pátý!

S doutníky a staroplzeneckým sektem pozdravili a taky prolili dav lidí pod pódiem. Útočník Marek Bakoš v dresu Mariána Čišovského, kterého všichni zdravili domů na Sylván, trenér Pavel Vrba, se kterým to ´v Plzni všechno začalo a nekončí´, David Limberský, kterému prý koluje v těle červenomodrá krev a další. A jediný muž v obleku, generální manažer FC Viktorie Adolf Šádek. Asi měl drahé sako, před sprchou ze sektu se raději svlékl jen do košile.

Trenér Pavel Vrba zvedá pohár pro vítěze ligy
Je příjemné být zase mistrem, pochvaloval si trenér Vrba

Stánky s pípami byly obložené, kromě pódia postavil svou VIP zónu u pódia i pivovar.  „Těš se, po prázdninách půjdeme do Plzně na Barcelonu nebo jiný evropský velkoklub,“ sliboval klukovi na ramenou jeden z tatínků.

Ostatně děti měly největší radost už na stadionu, kdy po závěrečném hvizdu rozhodčího vtrhli fanoušci na trávník. Tleskat vítězi ligy, kterým je FC Viktoria Plzeň už popáté.

Radim Řezník (vlevo)
Řezník: Neměli jsme žádné pochybnosti o tom, že bychom přišli o titul