Šestašedesátiletý Jaroslav Šindelář vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze. Vzdělání získal i v Sankt Peterburgu. Založil a spoluvlastní Soukromou střední umělecko-průmyslovou školu Zámeček v Plzni. V restaurování se zaměřuje na kamenosochařské práce a na obnovu sgrafitové výzdoby. 

Kde chci být sám

Nikde. Já chci být pořád s někým. Mám totiž rád lidi. Sebe moc rád nemám, takže se potřebuji dívat na druhé, abych viděl, jaký jsem. Ostatní jsou pro mě zrcadla. Sám chci být jedině, až umřu. Samotu si můžu zařídit kdykoliv, i na největším stadionu. Ovšem když něco prožívám, rád to s ostatními sdílím. Když jdu na houby, nestačí mi, že je najdu, ale že se o radost můžu podělit. Stejné je to, pokud vidím třeba Mont Blanc nebo pyramidy.

Místo, které by se dalo vylepšit

Taneční party v bývalém kině Hvězda…Zdroj: DENÍK/Zdeněk VaizKaždý člověk má co vylepšovat především ve své duši. Vylepšujeme kosmetiku, sportovní výkony nebo platové podmínky, ale je potřeba se podívat do koutů své duše a tam si zamést. Jinak nejstrašnější místo v Plzni je podle mého názoru vchod do bývalého kina Hvězda. Nedávno jsem kolem procházel se známými a opravdu se styděl. Myslím, že by tam město mělo poslat havarijní četu, která by měla uklidit.

Kde jsem rád a kam bych pozval přátele

Já jsem opravdu rád doma. Měl jsem několikrát možnost objet svět, od Číny po Kanadu a od Kanady po Argentinu. Musím říct, že opravdu platí rčení Všude dobře, doma nejlépe. Miluji Českou republiku a svůj domov. A k sobě domů, což je ve Lhotě u Dobřan, bych pozval své přátele.

Záběr z klipu kapely Jananas k písni To samo
Absolvent univerzity režíroval klip pro kapelu Jananas, nyní může získat Anděla

Koho z Plzeňanů z historie bych rád potkal

Došlo i na náhrobek J. K. Tyla, jenž se stal nedávno terčem vandalů. Andělovi stále chybí ruka.Zdroj: DENÍK/Jakub PoštolkaRád bych potkal všechny pracovité a talentované lidi, nemuselo by jít ani o slavné osobnosti. Chtěl bych si například popovídat se sládky z plzeň-ského pivovaru nebo babkami z trhu na náměstí. Stejně rád bych se setkal třeba s purkmistrem Martinem Kopeckým, všestranným umělcem Jiřím Trnkou, kterého obdivuji, nebo Josefem Skupou. Kdybych si měl ovšem vybrat pouze jednoho člověka, pak by šlo o Jo-sefa Kajetána Tyla (na snímku), který v Plzni zemřel. Podílel jsem se na restaurování jeho hrobu na Mikulášském hřbitově.

Kam chodím na kávu

Kávu miluji, ale doktor mi ji zakázal, protože mám umělou srdeční chlopeň. I přesto občas neodolám a dám si šálek. Buď jdu do nějakého příjemného podniku, jako je třeba Olala Café na plzeňském náměstí, nebo si kafíčko vypiji na zahradě pod stromem.

Karlovarská třída v Plzni ve směru do centra dostane nový jízdní pruh
Stavba třetího pruhu na Karlovarské začne v červnu