Dvaapadesátiletý Jan Souček se narodil Praze a vystudoval speciální pedagogiku na Univerzitě Karlově. V roce 1995 spoluzaložil Integrační centrum Zahrada, které navštěvují děti s kombinovaným postižením.

Souček také spolupracoval na rekonstrukci pivovaru v Chříči na Plzeňsku, jenž nabízí zaměstnání pro mentálně postižené. Podílel se na vybudování vzdělávacího a kulturního centra v klášteře v Broumově.

Před dvěma lety nastoupil jako ředitel do plzeňského Hospicu sv. Lazara. Kvůli svým pracovním povinnostem bydlí většinu týdne v Chříči.

Koho z Plzeňanů z historie bych rád potkal

Rád bych se procházel po plzeňském náměstí a potkal bych někoho z malířské rodiny Stretti, která je spojena především s Plasy, nebo kněze a pozdějšího kardinála Josefa Berana.

Místo, které by se dalo vylepšit

Je to trochu malá domů, ale místem, které by se mohlo vylepšit, je okolí Petrohradu. Tolik zaparkovaných aut všude tam, kde je to možné i nemožné, otevřených kontejnerů na odpadky a zanedbaných dětských hřišť se v Plzni hned tak nevidí. Je to škoda, protože se jedná o prvorepublikové družstevní domy s velkoryse navrženými a velmi rozlehlými dvory.

Kde chci být sám

Rád bych byl sám na procházce v Kozelském polesí, u Neslívského rybníka a na vrchu Maršál s dalekým výhledem do Brd.

Kde jsem rád a kam bych pozval přátele

Z Plzně mám nejraději úsek podél Radbuzy a Úhlavy. Přátele bych pozval na procházku podél řeky a poté na jedno či více do místních hospod. Skončili bychom asi na plovárně pod Hradištěm.

Kam chodím na kávu

Rád chodím na kávu do Cafe Regner, zvláště mám oblíbený balkon nad rušnou ulicí, ze kterého je možné se dívat na františkány. Je to také místo pro mou oblíbenou dýmku, myslím samozřejmě ten balkon, jinak je kavárna nekuřácká.