Plzeňanka Hana Kupcová zpívá v plzeňské folkové skupině Alternativa, která má za sebou řadu ocenění, letos například vyhrála folkovou písničkovou soutěž Notování. Zpěvačka se narodila před třiceti lety v Plzni a stále jí zůstává věrná. V minulosti pracovala jako produkční a podílela se na pořádání mnohých kulturních akcí. Dnes pracuje v administrativě a produkci se věnuje již jen nárazově. Jak je vidět i na odpovědích, svět Hany Kupcové se stále točí kolem hudby.

Kam ráda 
chodím na kávu

Do centra města. Ať už jdu 
na kávu s kýmkoli, za jakýmkoli účelem a v jakémkoli rozpoložení, vždy si mohu vybrat z nepřeberného množství kaváren a podniků. K mým oblíbeným patří 
například Café Hardy, 
Anděl Caffé, Archa nebo Ólala! Café. Pokud si chci 
užít opravdu výrazný 
kávový zážitek, vyrážím 
na náměstí Republiky, kde je schované maličké Orient Coffee, kde mají dokonce vlastní pražírnu kávy a s těmi zrníčky to tam fakt umějí. 

Kde chci být sama?

Borská přehradaOd každodenních povinností, shonu a front u pokladen utíkám do přírody. Během pracovního týdne vyrážím do Borského parku a na borskou přehradu (na snímku). Jinak z Plzně se člověk do hodiny dostane na tolik kouzelných míst! Mojí srdeční záležitostí je okolí Konstantinových Lázní, kam jezdím na chalupu. Tamější lesy znám nazpaměť a můžu říct, že není lepší lék na duši.

Místo, které by se dalo vylepšit

Katedrála sv. Bartoloměje v PlzniJsem Plzeňačka každým coulem. Když přijíždím do Plzně od Prahy, miluji ten okamžik, kdy vykoukne katedrála sv. Bartoloměje. To vím, že jsem doma. Musím říct, že za posledních deset let se v Plzni udělala spousta dobré práce. Máme krásně upravené parky, nová dětská hřiště, plno skvělých areálů pro sportovní aktivity. Vylepšit by se určitě mohla spodní část Americké třídy od Wilsonova mostu, která je od zbourání Domu kultury Inwest trochu zakletá. Rozhodně by též bylo příjemné, kdyby na náměstí Republiky byla pěší zóna.

Koho z Plzeňanů z historie bych ráda potkala?

Svého dědečka Oldřicha Kupce. Vzala bych ho na koncert své folkové kapely Alternativa a pak bychom zašli do Velkého divadla na Prodanou nevěstu, na kterou mě chtěl vzít, když jsem byla malá, ale už to nestihl. Dědeček se angažoval v kultuře, hrál divadlo, zpíval a vůbec to byl založením hodně kulturní člověk. Myslím, že velkou část svých vlastností, předpokladů a zájmů jsem zdědila právě po něm. Určitě bychom si dnes moc rozuměli.

Kde jsem ráda a kam bych pozvala přátele

Andělíček na mříži katedrály sv. Bartoloměje v Plzni má lidem plnit přání. Že lidé zkoušejí, zda pověst nelže, je evidentně patrné.V Plzni je toho tolik k vidění, slyšení i ochutnání! Na výlet bych své přátele vzala na Radyni a zámek Kozel. Pak na vyhlášenou točenou zmrzlinu „U Hřiště" v Dobřanech. Oběd a dobré pivo bychom si s přáteli dali v Pivovarském dvoře Purkmistr v Černicích, odpoledne bych je vzala na plzeňskou věž, která převyšuje kopce, a sáhli bychom si na andělíčka pro štěstí, což je jedna z plzeňských největších a nejmilejších tradic. Večer bych určitě zvolila koncert nebo zpívanou v některém z klubů jako je Hifi Club, ACW Saloon nebo Ranč na Šídlováku. To je první, co mě napadne, ale z rukávu bych vysypala další milion možností. Plzeň toho má tolik co nabídnout!