V loňském roce obdržela prestižní literární Cenu Bohumila Polana za svou novou detektivku Mrtvá z golfového hřiště. Řeč je o Daniele Kovářové, advokátce a někdejší ministryni spravedlnosti. Daniela Kovářová se v roce 1964 narodila v Ostravě, dva roky před revolucí však přišla na západ Čech a od roku 1995 žije ve Štěnovicích u Plzně. Kovářová dnes v Praze provozuje advokátní praxi zaměřenou na právo rodiny. Kromě toho ji však naplňuje psaní knih, kterých má na svém kontě již deset. S manželem Martinem má dvě děti, obě studují.

Místo, které by se dalo vylepšit

Hlavní vlakové nádraží v Plzni

Plzeňské hlavní vlakové nádraží. Denně jezdím vlakem do Prahy. Na kvalitu či rychlost vlakového spojení si nemůžu stěžovat, ale nádraží by potřebovalo zmodernizovat. Průběžně se sice vylepšuje, ovšem už se těším, až se vylepší také jeho okolí a příjezd k němu.

Koho z Plzeňanů z historie bych ráda potkala

Miroslav HorníčekMiroslava Horníčka. Vyrůstala jsem na jeho Dobře utajených houslích, pak jsem mu napsala, on odpověděl a občas jsme se vídali, než odešel. Dodnes znám zpaměti řadu jeho povídek.

Kde chci být sama

V lesích kolem Štěnovic. Jsou plné hub, tajných zákoutí a malých či větších lomů zatopených vodou. Miluji procházky, a jakmile mám chvíli volna, vyrážím s některým z našich psů do lesa. Moc ráda se chodím projít i kolem půlnoci. Všude je ticho, nad hlavou svítí hvězdy a moje duše souzní s okolní přírodou. Po většinu dne jsem městský člověk, ale čas od času se ve mně probudí divoká duše a pak musím pryč od lidí.

Kam chodím na kávu

Ólala! CafeDo Ólala! Cafe na náměstí Republiky. Jednou za čtrnáct dní jsem v Plzni a právě v Ólala si dávám schůzky s kolegy, klienty a kamarády. Strategicky je výborně umístěné, má otevřeno od rána, mají tam výborné sladkosti i slané palačinky, nevtíravou obsluhu, rychlou wifi a kuřáckou část (pokud je některý z kamarádů kuřák). A ještě z prosklené výlohy můžu pozorovat počasí a krásné plzeňské náměstí s moderní kašnou.

Kam bych pozvala přátele

Na zahradu k nám do Štěnovic. S manželem léta kutíme a zvelebujeme dům i jeho okolí, budujeme grilovací místa a zahradu přizpůsobujeme věku dětí a skladbě návštěv. Dříve byla plná pískovišť a dřevěných prolézaček, které pak vystřídaly přístřešky na mo-torky a fotbalové branky. Díky domu a zahradě se nenudíme, stále je co opravovat a vylepšovat.