Anna ŠperlováPlzeňanka Anna Šperlová má podnikání v krvi. V minulosti zakládala na Plzeňsku řetězec supermarketů, následně vedla personální agenturu a věnovala se dovozu fair trade potravin.
V posledních letech organizuje společenské i kulturní akce. V Plzni například organizuje reprezentační plesy, především česko-německý ples. Její největší radostí je pořádání vzdělávacích konferencí pro ženy nazvané Excellentní žena. Právě za tuto aktivitu získala před dvěma lety cenu Žena regionu Plzeňského kraje.

Kde jsem ráda a kam bych pozvala přátele

Měšťanská beseda

V zimě na krásný ples do Měšťanské besedy, ta sama o sobě stojí za prohlídku. V létě na kole po okolí Plzně a na zámek Kozel. Krásná je pěší procházka lesem na hrad Radyni. A na víkend bych je pozvala kousek za Plzeň, na Darovanský dvůr u Břas. Tam se dobře jí, mají krásné wellness, golfové hřiště, čisté lesy plné hub a je tam božský klid.

Kam ráda 
chodím na kávu

Nejlepší kávu dělá můj manžel, který mi ji servíruje na naší zahradě. Ve městě je několik míst, kde umějí opravdu dobrou kávu – na náměstí Republiky je to Orient Coffee, kde je vidět, s jakou odborností majitel kávu praží a vaří. Srdeční záležitostí je kavárna Kačaba, kde vás obsluhují lidé zdravotně znevýhodněni. Zde je každý host opravdu vítán s láskou. 
A kdyby na náměstí Republiky nejezdila auta, tam by se to přemýšlelo u kávy…

Koho z Plzeňanů z historie bych ráda potkala?

Josef HlávkaObdivuji našeho největšího mecenáše, architekta 
a stavitele, který se narodil v Přešticích a bydlel na zámku v Lužanech – Josefa Hlávku. Bohužel se o něm málo ví, přitom dokázal neuvěřitelně mnoho. Postavil například vídeňskou operu, založil Českou akademii věd, podporoval umělce (např. Antonína Dvořáka) a založil nadaci Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových. Jako naše jediná nadace přežila nacismus i komunismus a pomáhá dodnes. Zeptala bych se ho, jak je možné tolik práce stihnout za jeden lidský život.

Kde chci být sama?

Nejraději jsem doma na zahradě a pěstuji květiny a zeleninu. Dělat rukama, kdy si na výsledek své práce můžete sáhnout, je nádhera. Je to stále vzácnější a potřebnější, protože se pohybujeme stále více ve virtuálním světě.

Místo, které by se dalo vylepšit

Kulturní dům Peklo

Opravdu mě bolí pohled na Kulturní dům Peklo. Věřím, že se na jeho opravu jednou najdou peníze, protože pak by to byla ozdoba kulturní Plzně. A místo po kulturním domě Inwest je tak neutěšené, že nemám chuť chodit na Americkou třídu.