Anna ŠperlováZdroj: DENÍKPlzeňanka Anna Šperlová má podnikání v krvi. V minulosti zakládala na Plzeňsku řetězec supermarketů, následně vedla personální agenturu a věnovala se dovozu fair trade potravin.
V posledních letech organizuje společenské i kulturní akce. V Plzni například organizuje reprezentační plesy, především česko-německý ples. Její největší radostí je pořádání vzdělávacích konferencí pro ženy nazvané Excellentní žena. Právě za tuto aktivitu získala před dvěma lety cenu Žena regionu Plzeňského kraje.

Kde jsem ráda a kam bych pozvala přátele

Měšťanská besedaZdroj: DENÍK

V zimě na krásný ples do Měšťanské besedy, ta sama o sobě stojí za prohlídku. V létě na kole po okolí Plzně a na zámek Kozel. Krásná je pěší procházka lesem na hrad Radyni. A na víkend bych je pozvala kousek za Plzeň, na Darovanský dvůr u Břas. Tam se dobře jí, mají krásné wellness, golfové hřiště, čisté lesy plné hub a je tam božský klid.

Kam ráda 
chodím na kávu

Nejlepší kávu dělá můj manžel, který mi ji servíruje na naší zahradě. Ve městě je několik míst, kde umějí opravdu dobrou kávu – na náměstí Republiky je to Orient Coffee, kde je vidět, s jakou odborností majitel kávu praží a vaří. Srdeční záležitostí je kavárna Kačaba, kde vás obsluhují lidé zdravotně znevýhodněni. Zde je každý host opravdu vítán s láskou. 
A kdyby na náměstí Republiky nejezdila auta, tam by se to přemýšlelo u kávy…

Koho z Plzeňanů z historie bych ráda potkala?

Josef HlávkaZdroj: DENÍKObdivuji našeho největšího mecenáše, architekta 
a stavitele, který se narodil v Přešticích a bydlel na zámku v Lužanech – Josefa Hlávku. Bohužel se o něm málo ví, přitom dokázal neuvěřitelně mnoho. Postavil například vídeňskou operu, založil Českou akademii věd, podporoval umělce (např. Antonína Dvořáka) a založil nadaci Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových. Jako naše jediná nadace přežila nacismus i komunismus a pomáhá dodnes. Zeptala bych se ho, jak je možné tolik práce stihnout za jeden lidský život.

Kde chci být sama?

Nejraději jsem doma na zahradě a pěstuji květiny a zeleninu. Dělat rukama, kdy si na výsledek své práce můžete sáhnout, je nádhera. Je to stále vzácnější a potřebnější, protože se pohybujeme stále více ve virtuálním světě.

Místo, které by se dalo vylepšit

Kulturní dům PekloZdroj: DENÍK

Opravdu mě bolí pohled na Kulturní dům Peklo. Věřím, že se na jeho opravu jednou najdou peníze, protože pak by to byla ozdoba kulturní Plzně. A místo po kulturním domě Inwest je tak neutěšené, že nemám chuť chodit na Americkou třídu.