Alena Kozáková řídí od ledna 2016 Nadaci 700 let města Plzně, v níž pracuje od jejího založení v r. 1993. Vystudovala kytaru na plzeňské konzervatoři, působila a působí v několika hudebních sdruženích. Skoro třicet let trvá její spolupráce s mandolinistou Petrem Vrobelem.

Kde jsem ráda a kam bych pozvala přátele

Pozvala bych je do oblak. Nejdříve na věž katedrály svatého Bartoloměje, aby viděli to krásné město. 
A potom, unavené výstupem, bych je vyvezla výtahem do našeho moderního mrakodrapu na Anglickém nábřeží, aby viděli, jak je krásná ta katedrála.

Městské lázněMísto, které by se dalo vylepšit

Chybí mi kouzlo městských lázní, kam jsem od malička chodila a kde můj tatínek učil plavání. Ta vůně, když se tam přišlo, báječná sauna, velká prosklená vitrína s poháry a medailemi a vůbec báječná atmosféra. Ale to je asi nenávratně pryč. Možná kdyby někdo tuto stavbu dokázal přetvořit, jako to udělali v Liberci v Liberecké galerii v lázních.

Hotel ContinentalKoho z Plzeňanů z historie bych ráda potkala?

Ráda bych potkala prvního majitele hotelu Continental. Muselo to být krásné, tvořit hotel v tom krásném prostředí a potkávat se s jeho hosty. (Hotel Continental byl založen r. 1895 jako Hotel Menšík, od r. 1929 byl v majetku rodiny Ledeckých pod současným názvem, pozn. red.)

Řeka MžeKde chci být sama

Určitě u některé z plzeňských řek. Blízko mám k řece Mži, kam jsem se chodila jako malá ráda koupat. Je to v místech, kde bude brzy stát lávka, která propojí Skvrňany a louky u zoo. Tam jste sice ve městě, ale vlastně v přírodě. Jen být tam sám vedle frekventované cyklistické stezky jde v dnešní době už jen těžko :).

Kavárna 7gKam ráda chodím na kávu

Posedět chodím do kavárny Il Mio Caffé proti Masným krámům nebo do 7g v Kopeckého sadech. Ke skvělé kávě se podává nádherný výhled dochucený geniem loci (neb nesladím ani nemlékuji).