Bankovku s motivem katedrály sv. Bartoloměje a bankovku vydanou ke 30. výročí od sametové revoluce si od 17. listopadu budou moci lidé zakoupit v plzeňském infocentru vedle radnice až do vyprodání zásob.

„Zájem, který vyvolaly limitované edice dvacetikorun vydávané Českou národní bankou, stejně jako eurobankovky s Karlem Gottem či ZOO Liberec, nás přesvědčil o tom, že mít svoji vlastní limitovanou edici si zaslouží i Plzeň. Rozhodli jsme se pro motiv katedrály. Po dohodě s dodavateli se nám navíc podařilo vyjednat, že v neděli 17. listopadu bude v Plzni jako na jediném místě v Česku možné zakoupit bankovky vydané v limitované edici ke 30. výročí sametové revoluce,“ řekl vedoucí Turistického informačního centra v Plzni Dalibor Linda.

Bankovka stojí osmdesát korun.Zdroj: Deník / Barbora Hájková

DESET NA OSOBU

Bankovka stojí osmdesát korun a limit na osobu je stanoven na deset kusů.

Bankovky vydávané v limitovaných edicích Euro Souvenir jsou tištěné na stejný bavlněný papír jako pravá eura. Navíc jsou opatřeny i některými ochrannými prvky. Vzhledem k tomu, že se jedná o sběratelskou záležitost, mají na sobě i takové ochranné prvky, které zabrání jejich zneužití například v automatech.