Práce na úpravě služebny trvaly déle něž 13 měsíců, její renovace byla zásadní pro zlepšení služeb poskytovaných Městskou policií Plzeň v této části města. „Tato událost představuje důležitý milník v rozvoji Městské policie Plzeň a na Bory se tak opět vrací kombinované hlídky spolu s pěšími hlídkami, které se budou starat o bezpečí místních občanů. Jsem rád, že strážníci získali důstojné a vyhovující prostory,“ uvedl při pátečním slavnostním otevření služebny Petr Nováček, velitel Městské policie Plzeň.

„Usilovně pracujeme na zvýšení bezpečnosti v Plzni, a to nejen v centru města, ale i v jeho dalších částech. To se neobejde bez navýšení počtu strážníků, kteří na bezpečnost v Plzni dohlíží. Zlepšování odpovídajících podmínek pro zaměstnance městské policie včetně potřebného zázemí v tomto směru proto považuji za nezbytné a jsem rád, že tak činíme,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Rekonstrukce zahrnovala mimo jiné kompletní výměnu podlahových krytin, oken, rozvodů elektřiny, odpadů, a to včetně kompletní obnovy sociálního zařízení. K samotnému zvýšení komfortu zaměstnanců přibyla také klimatizace. „Služebna bude lépe sloužit občanům i samotným strážníkům, kteří tak mohou nové prostory brát jako odpovídající zázemí pro kvalitní výkon svého náročného povolání,“ doplnil radní pro oblast bezpečnosti Jiří Winkelhöfer.

U bitcoinmatů policisté často rozmisťují letáky varující před podvody. Ilustrační foto
Podvodník narazil, žena si na poslední chvíli zachránila půl milionu korun

Prostory služebny poskytnou zázemí více než čtyřicítce strážníků a zaměstnanců, kteří nepřetržitě zajišťují službu celoměstské působnosti, do které spadá odchyt zvířat, převoz podnapilých osob, výjezdy v rámci programu Tísňové péče a pultu centrální ochrany.