Zrekonstruovaný objekt dostal novou fasádu v jednotném stylu s ostatními již zmodernizovanými služebnami městské policie. Během stavebních prací byly vybudovány mimo jiné nové příčky, vyměněna elektroinstalace, izolace, podlahy, podhledy s osvětlením a okna. Po rozsáhlých vnitřních úpravách vznikly tři kancelářské místnosti, včetně pánské a dámské šatny se sociálním zařízením, kuchyňka, zasedací místnost k provádění instruktáží před nástupem do služby, denní a technická místnost.

„Lochotínským strážníkům prostorné zázemí dosud chybělo. V prvním městském obvodu tak nyní fungují služebny dvě, jedna v Brněnské ulici na Vinicích a druhá zde v Sokolovské ulici, což je z bezpečnostního hlediska ideální stav. Věřím, že nová moderní služebna přinese komfort nejen městským policistům, ale také občanům, kteří si sem přijdou vyřídit své záležitosti,“ uvedl při slavnostním otevření radní pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer.

„Jsem rád, že pokračujeme ve zlepšování pracovních podmínek strážníků, kteří ve městě odvádějí skvělou práci. Pevně věřím, že právě vlídné a kvalitní zázemí může být dalším plusem v úspěšné náborové kampani, která stále běží,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Do modernějších a větších prostor přesídlili strážníci z Brněnské ulice, kde stávající budova kapacitně ani umístěním nevyhovovala. Díky nynějšímu strategickému umístění budou strážníci schopni rychle a efektivněji reagovat na potřeby obyvatel.

„Jsem rád, že se nám ve spolupráci s městem Plzeň a Městským obvodem Plzeň 1, podařilo vytvořit nové zázemí pro obvodní služebnu s největším počtem obyvatel na území města Plzně. Byl tak splněn jeden z cílů, které jsem si stanovil při nástupu do své funkce. Tímto jsme se nejen více přiblížili občanům tohoto obvodu, ale zároveň vytvořili skvělé pracovní prostředí pro naše strážníky,“ uvedl velitel městské policie Petr Nováček.

Náklady na vybudování nové služebny činily 15,7 mil. včetně DPH. „Realizaci měla na starost společnost Obytná zóna Sylván, a.s. Následně i zbývající část objektu (bývalého středisko Severka), ta která je ve vlastnictví města Plzně, získá novou fasádu, včetně zateplení a nových oken," říká radní pro oblast bytovou, vč. dostupného a sociálního bydlení Světlana Budková.

V rámci obvodní služebny Lochotín aktuálně působí bezmála dvacet strážníků, kteří se starají o veřejný pořádek a bezpečnost na rozsáhlém území celého městského obvodu Plzeň 1. Hlídky denně řeší na tři desítky událostí.