Plzeň tak uspěla v hodnocení všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice, které zohledňuje několik kategorií.

„Mám velkou radost, že se Plzeň v celorepublikovém měřítku umístila na druhém místě. Je to potvrzení toho, že se naše metropole ubírá správným směrem. Firem a podnikatelů si vážíme nejen jako významných zaměstnavatelů, ale také jako subjektů, které utvářejí obrázek o městě Plzni za jeho hranicemi. Každý jejich úspěch je pro Plzeň tou nejlepší vizitkou. My se tomu určitě budeme snažit jít dál naproti,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Podle hodnotitelů rozvoj podnikání v západočeské metropoli podporuje celá řada faktorů. Je dopravně velmi dobře dostupná. Nárůst počtu obyvatel města je v rámci České republiky jeden z nejvyšších, což je příslibem pro rozvoj podnikání i do budoucna. Z celkového počtu ekonomických subjektů je tu velmi vysoký podíl firem nad 250 zaměstnanců . V přístupu veřejné správy uspěla Plzeň zejména kvalitou svých webových stránek, na nichž podnikatelé naleznou v přehledné podobě vše potřebné, co potřebují pro komunikaci s úřadem, ale také řadu dalších informací a odkazů, které mohou pomoci například při zakládání živnosti. 

Zleva starosta Tachova Petr Vrána, plzeňský primátor Roman Zarzycký a starosta Rokycan Lukáš Rada s oceněním pro nejlepší tři v krajském kole srovnávacího průzkumu Město pro byznys.
V kraji se podnikání nejvíce daří v Plzni, stala se Městem pro byznys