V sobotních nočních hodinách si podivného způsobu jízdy 46letého muže v hnědé Hondě, který kličkoval po přivaděči na Klatovy, všimla hlídka ze služebny na Borech, a tak ho zastavila ke kontrole. „Už při prvním kontaktu vyzradil alkoholové opojení jeho dech. Přiznal, že vypil jedno pivo, ale to neodpovídalo hladině alkoholu, kterou přístroj ukázal. Měření proběhlo hned třikrát. To první vykázalo hodnotu 3,26, při druhém výsledek překročil 3,5 promile a poslední dokonce 3,8 promile,“ uvedla mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.

Městská policie poskytla video z kontroly opilého řidiče:

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmpplzen%2Fvideos%2F1274184293973804%2F&show_text=false&width=560&t=0" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Neuvěřitelných 5,5 promile alkoholu nadýchal muž, který usnul v jednom z plzeňských trolejbusů a museli ho probudit strážníci.
VIDEO: Plzeňský 'pašák' překvapil strážníky. Nadýchal neuvěřitelných 5,5 promile

Celou záležitost si poté pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky převzali státní policisté.