Třiadvacetiletá umělkyně byla nominována za mimořádný jevištní výkon v roli Wendly Bergmannové v muzikálu Probuzení jara, který měl premiéru loňského 
31. května na Malé scéně plzeňského Nového divadla.

„Když mi to oznámili, byla jsem strašně nadšená, brečela jsem štěstím. Málem jsem nabourala, protože Herecká asociace mi volala, právě když jsem řídila. Naštěstí to dobře dopadlo," řekla Gudasová. Nadšení prý byli i rodiče. „Táta tomu nemohl uvěřit. Je na mě i s mámou pyšný," dodala.

Americký poprockový muzikál libretisty Stevena Satera a skladatele Duncana Sheika v Plzni zrežíroval umělecký šéf souboru Roman Meluzín a hudebně jej nastudoval Jiří Petrdlík. Probuzení jara vypráví příběh skupiny mladých lidí na sklonku 19. století. Odkrývá jejich problémy, ambice, touhy, frustrace, předsudky 
i sexualitu jako takovou včetně prvních erotických zážitků. „Má role je hodně psychologicky náročná," svěřila se Gudasová. Není divu, Wendla je čtrnáctiletá školačka, která se zamiluje a otěhotní.

Karolina Gudasová dnes žije v Praze, málokdo však ví, že se narodila v německém Mnichově, kde tehdy její otec Leo Gudas hrál hokej. Legendární obránce, který hrál na pěti světových šampionátech i na olympiádě, přivedl svou dceru ke krasobruslení. Na ledě byl odjakživa jako doma i Karolinin o dva roky starší bratr Radko, který dnes válí v NHL. Když se rodina vrátila do Čech, konkrétně do Berouna, Karolina vyměnila brusle za piškoty a začala tancovat. Na gymnáziu přibyly ještě hodiny zpěvu, a Karolina se tak stále více ubírala uměleckým směrem. Do divadelního světa vstoupila v roce 2010. Tehdy ji objevil Jiří Suchý a mladá herečka se objevila v Semaforu. Její další kroky vedly do Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde se vedle Probuzení jara objevuje v dalších muzikálech jako Kočky nebo Hello Dolly.

Nominace 23. ročníku Cen Thálie byly zveřejněny včera. Dohromady 15 cen bude uděleno v sobotu 26. března v Národním divadle.