Změnou prošlo i přilehlé hřiště, kde byly doplněny nové herní prvky, např. do země zapuštěné trampolíny nebo akční balanční plošinky, zachována na místě zůstala i herní plocha pro házenou. Hřiště bude slavnostně otevřeno v úterý 12. září, akce spojená se skateshow se zde uskuteční od 15 do 18 hodin.

„Skatepark vyrostl v místě dvou nevyužívaných volejbalových hřišť,“ uvedl místostarosta prvního městského obvodu Miroslav Šuma. Doufá, že sportoviště po revitalizaci znovu ožije. „Na zdejším sídlišti to bude vůbec první takové hřiště a jak víme, po sportovištích takového typu je dnes poptávka,“ konstatoval. Areál bude na rozdíl od dob před revitalizací nově otevřený i pro veřejnost. „Ve dnech výuky od 14 hodin a během víkendů, svátků a prázdnin bude fungovat ve stejném režimu jako blízký Sportpark 1,“ doplnil Šuma.

Za Plazou vyrostl v Plzni skatepark. Skejťáci ho zajeli hned při otevření
V Plzni za Plazou vznikl unikátní skatepark, který nemají jinde v republice

S budováním skateparku se začalo letos v březnu, na konci letních prázdnin byly stavební práce hotové, následovalo umístění mobiliáře včetně laviček či mobilní pergoly. Stavby se ujala společnost Mystic Construction, která se již téměř třicet let věnuje realizacím skateparků po celé České republice a na svém kontě jich má již desítky.

„Tento skatepark se charakterově vyznačuje středně těžkými prvky, které imitují prostředí ulice, jako jsou grindovací zídky, zábradlí a další. Dominují mu rozjezdové překážky, na jedné straně je příjemné dlouhé zešikmení, kterému říkáme beng, s horní obrubníkovou neboli slappy hranou. Na druhé straně je zapuštěná zatáčka, která ve spojení s proti rádiem vytváří minirampu. Celou jednu stranu skateparku pak lemuje dlouhý obrubníkový neboli slappy patník. Skatepark je příjemně průjezdný, a přestože je menších rozměrů, má rozmanité využití,“ popsal zástupce firmy Mystic Construction Martin Lucuk, sám nadšený skateboardista.

Vizualizace konečného stavu nového stánku u Boleveckého rybníku v Plzni a jeho okolí
U Boleváku vyroste stánek s občerstvením, místo pro něj se teď musí obcházet

Stavba skateparku vyšla první plzeňský obvod na 7,3 milionu korun, a to včetně umístění herních prvků, výměny závěsných sítí, úpravy tartanového povrchu v části areálu a také umístění mobiliáře včetně laviček a pergoly.

Při slavnostním otevření se návštěvníci mohou těšit na skateboardovou show, školu skateboardu a fingerboard zónu. O hudební doprovod se postará DJ, občerstvení bude zajištěno.