Sešli se zde fanoušci deskových i PC her, Cosplay, WarGames, arkádovek, filmové a seriálové kultury, retro her a závodních simulátorů, virtuální reality, robotů, komiksových hrdinů a prodejních stánků. Šlo už o třetí ročník této oblíbené akce a podle organizátorů byla letos účast rekordní.

„Určitě je zájem lidí ještě větší, než v minulém roce. Je tu spousta krásných kostýmů, protože máme letos poprvé v autobusové hale cosplayerskou soutěž, kterou jsme plánovali už loni, ale tehdy na ni nedošlo. Účastníci si při ní připraví krátkou scénku své postavy a odborná porota pak vyhodnocuje, jak provedení kostýmu, tak samotné ztvárnění scénky,“ přiblížil jednu z novinek Pavel Liška, zakladatel festivalu. Další novinkou letošního ročníku byla expozice s názvem Zaklínačský svět, inspirovaná hrou Zaklínač nebo souboj tanků v bitevní kleci, připravený ve spolupráci s fakultou aplikovaných věd.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Na festival se sjeli fandové sci-fi a komiksů nejen z Plzně a blízkého okolí, ale i ze vzdálenějších míst.

„Jsem z Berouna a jsem tu poprvé. O tomhle festivalu jsem se dozvěděl před měsícem a považuju ho za skvělou akci. S manželkou milujeme seriál Červený trpaslík, tak jsem tu dnes jako Arnold Rimmer, manželka tu někde pobíhá jako Kochanská a dcera jako Lister,“ prozradil devětatřicetiletý František.

Organizátoři ale už v tuto chvíli přemýšlejí o čtvrtém ročníku festivalu. Komplikovat přípravy jim však bude plánovaná rekonstrukce některých částí DEPO2015. „Budeme to muset nějak řešit. Rádi bychom pokračovali a určitě nechceme příští rok vynechat,“ slibuje Pavel Liška.