Svoje výtvory do Hotelu Continental přivezlo i několik výrobců medvídků. „Těch už dnes nenajdeme v tuzemsku bohužel mnoho,“ uvedla  pořadatelka akce a sběratelka Jiřina Havlová. „Medvídci jsou nejvíce plyšoví, najdou se ale i z dalších materiálů třeba z glazované keramiky,“ pokračovala Plzeňanka.

Festival panenek v Plzni | Video: Deník/Filip Nekola

„Panenek tady máme také mnoho typů. Zajímavé jsou tzv. reborn panenky, ty mají zcela přirozený vzhled a jsou prakticky k nerozeznání od živého miminka. Takovéto panenky se dokonce používají i k terapiím např. u seniorů,“ doplnila Havlová. Nestarší panenky, které si mohli příchozí prohlédnout, byly z 18. století z období secese. Tehdy se panenky dělali z jiných materiálů, třeba z porcelánu. K vidění byly i největší panenky na světě, ty měří 1,2 metru, naopak ty nejmenší byly dvoucentimetrové. Pokud jste nestihli festival navštívit, máte možnost si po domluvě prohlédnout jeho část v Muzeu panenek v Purkyňově ulici v Plzni.

close Festival panenek do Plzně přivezl tisícovku panenek a medvídků různých velikostí a typů. info Zdroj: Deník/Filip Nekola zoom_in Festival panenek do Plzně přivezl tisícovku panenek a medvídků různých velikostí a typů.Reborn panenky jsou ručně vyráběné a jejich vzhled připomíná opravdová miminka nebo malé dětičky. Panenky jsou do detailů propracované, vyrobené z velmi kvalitních materiálů. Jsou vybavené různým příslušenstvím i hezkým oblečením. Vyrábí se ručně z certifikovaého kitu od světových sochařek, které tvoří vlastně základní fyzickou podobu miminka. Rebornistka poté kit maluje po vrstvách speciálními barvami, včetně všech detailů, jako jsou žilky, nehty, obočí, ošetří ho závěrečnou glazurou, a poté napíchá řasy a vlásky. Každá panenka je tak jedinečná a originální.