Mnoho malých i velkých pacientů už potěšily tisíce dárků z projektu nazvaného Vánoční strom splněných přání FN Plzeň. Radost rozdává nemocným dětem a také seniorům, kteří musejí trávit vánoční svátky na nemocničních odděleních. Pravidelně se na webových stránkách nemocnice rozsvěcuje začátkem prosince. Stejně tomu bylo i v letošním roce. Zájemci z řad firem nebo jednotlivců, tak opět mohou kupovat vánoční dárky a udělat radost těm, kteří nemohou být na svátky doma.

Stačí si na webových stránkách nemocnice vybrat konkrétního pacienta nebo například oddělení a koupit dárek, o který si nemocné dítě nebo oddělení napíší Ježíškovi, a dopravit jej do nemocnice.

„Pokud i Vy chcete letos napomoci vánoční atmosféře ve Fakultní nemocnici Plzeň a nejen dětským pacientům udělat radost, klikněte na Vánoční strom splněných přání, kde získáte potřebné informace k zakoupení dárku. V našem fakultním Vánočním stromu splněných přání máme pacienty dětského hematologicko-onkologického oddělení s jejich konkrétními přáními v ozdobách číslo 1 až 5. V jiných ozdobičkách jsou další oddělení, kde se děti léčí s úrazy nebo jinou nečekanou chorobou. Hvězda v sobě ukrývá přání pro malé pacienty na Dětské klinice. Pod ozdobou číslo 18 jsou dárky, kterými můžete udělat radost seniorům, kteří jsou dlouhodobě hospitalizovaní na 7 odděleních Geriatrické oddělení A a B, Pobytová sociální péče 1 a 2, Lůžka dlouhodobě nemocných 1, 2 a 3. Celkem na těchto 7 odděleních leží bezmála 200 seniorů, kteří ze zdravotních důvodů nemohou trávit vánoční svátky doma se svými blízkými,“ vysvětluje mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

Skauti budou znovu rozdávat Betlémské světlo. Ilustrační snímek
Češi se obávat nemusejí. Betlémské světlo do ČR dorazí: Od kdy a kam zajít

Dodává, že kliknutím na jednotlivé ozdoby na stromečku se zobrazí konkrétní přání dětského pacienta nebo oddělení. „Pokud si vyberete pacienta nebo oddělení a zarezervujete nákup dárku. Je zapotřebí, aby Váš dárek byl předán do FN Plzeň do 7 dnů od data rezervace. Pokud se stane, že z jakéhokoli důvodu nebudete moci dárek koupit a zarezervovali jste ho, kontaktujte, prosím, Oddělení tiskové mluvčí. Je důležité, aby obdarovaní nebyli zklamaní,“ zdůrazňuje mluvčí.

Všechny dárky, které nadělí Ježíšek, dostanou ti, kterým patří. Postarají se o to zaměstnanci jednotlivých klinik či oddělení nemocnice, včetně jejího vedení.

Lidí s dobrým srdcem, kteří se rozhodnou potěšit nemocné dítě nebo seniora, prostřednictvím Vánočního stromu splněných přání rok od roku přibývá. V loňském roce tak potěšili děti rozmanitými stavebnicemi, panenkami, plyšáky, knihami a hromadou dalších věcí. Pro seniory lidé přinesli nebo poslali například křížovky, knížky, župany, teplé ponožky, šampony, mýdla a množství dalších kosmetických potřeb.

A ve fakultní nemocnici věří, že Vánoční strom splněných přání přinese jako každý rok radost dětem i dospělým také letos, kdy se rozsvítil už po jedenácté.

Česko zpívá koledy v Plzni
Česko bude zpívat koledy, v Plzni vystoupí kapela Čechomor