Program byl zaměřený na dospělé, ale zároveň i na malé návštěvníky, kteří mohli vyrábět upomínkové předměty, skákat na trampolíně a v nafukovacím hradu. Nebo si vyzkoušet střelbu z praku, skládání stavebnice a k tomu využívat všech herních prvků Lobezského parku.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

Dospělí návštěvníci Šumivého máje ochutnatnávali vína z deseti vinařství, převážně z Moravy. Žádaná byla právě ta šumivá. „Lidé cíleně přišli na šumivá vína, ptali se po nich. Obecně se dá říct, že jejich spotřeba u nás roste. Ale přišli ochutnat také naše tichá červená vína, která já osobně mám moc rád,“ popisuje Tomáš Hnídák z Čejkovic. Kromě sektů lidé ochutnávali nejvíce bílá suchá nebo polosladká vína, vinaři pro ně měli připraveno více než 300 beden vína.

Z hudební produkce nejvíce lákala domácí skupina Lucie revival, která doslova roztančila Lobezský park. Představila se také pražská formace BRK, plzeňský pěvecký sbor Jéčko, plzeňská kapela Queens of Bohemia nebo domácí formace Ocho Ríos.

Oslavy osvobození pod hradem Radyně nad Starým Plzencem.
OBRAZEM: Pod hradem Radyně projel Konvoj vítězství

Jak se smíchem uvedli zástupci městského obvodu Plzeň 4, který festiválek i letos pořádal, počasí objednávali už vloni, aby to určitě vyšlo.