Při oslavě s podtitulem „Znáte nás již 20 let“ si ráno klienti Domova mohli vychutnat rautovou snídani s romantickou hudbou harfy, na níž hrála harfistka Martina Fryčová. Od půl jedenácté sloužil slavnostní mši otec biskup Tomáš Holub v kapli Domova a poté následoval slavnostní oběd s přípitkem. Při té příležitosti zavzpomínal na zakládání Domova pro seniory sv. Jiří ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr, který stál u jeho vzniku. „Dlouho jsme hledali vhodné umístění pro Domov, až jsme našli tohle. Je odtud krásný výhled na Plzeň, a proto mám pocit, že toto místo spojuje lidi dohromady,“ řekl Jiří Lodr.

Odpoledne byl přichystán pro klienty swingový koncert plný nestárnoucích hitů s podtitulem „Co neodnesl čas…“ v podání tria Lucie Černíkové, Petra Macháčka a Jakuba Šafra. Po celý den si také mohli senioři i další hosté pořídit na památku portrétní fotografie v SelfieBoxu. Velmi působivé bylo kouzelnické představení Lucie Kameníkové, která v Domově pracuje jako pečovatelka. Klienti na vozících všechny přítomné roztleskali při svém hudebně – tanečním vystoupení ve stylu sokolského cvičení. V podvečer bylo přichystáno grilování selátka, guláš a další občerstvení a senioři s pečovateli si na dvorku domova užili pořádnou taneční zábavu. „Já jsem omládl snad o 10 let,“ komentoval to nadšeně jeden z klientů na vozíku, když s ním pečovatelka tančila v rytmu samby. Večer byl zakončený slavnostním ohňostrojem, který senioři sledovali z terasy Domova.

Běh pro Domovinku na Božkovském ostrově v Plzni
Na Božkovském ostrově vyběhali 24 tisíc korun na polohovací postel

Vrcholem oslav 20. výročí založení Domova pro seniory sv. Jiří byl benefiční koncert violistky Jitky Hosprové a varhaníka Pavla Kohouta v katedrále sv. Bartoloměje. „Jsem rád, že se oslavy podařily a že umíme nejen dobře pečovat o naše seniory, ale i se společně radovat z tohoto krásného výročí,“ zhodnotil akci Pavel Janouškovec, ředitel Městské charity Plzeň.