„Ještě minulý čtvrtek jsi seděl u mě v rekvizitárně a chrlils jeden fór za druhým, jak jsi to uměl jen ty. Těšil ses, že zas po dlouhé době budeš na jevišti, i když jen ve sboru. Ale osud tomu chtěl jinak,“ napsal krátce po jeho smrti na sociální sítě Vladimír Pelech z DJKT.

Dalibor Tolaš byl synem operního sólisty Miloslava Tolaše a narodil se v Ostravě. Do Plzně přišel jako sólista už v roce 1990 a od té doby tu zpíval řadu významných rolí – v opeře, operetě i v muzikálu. Diváci si jej pamatují například jako nezapomenutelného Řeka Zorbu, zpíval v Lazebníku sevillském, Tosce či v Carmen. Pravidelně hostoval i v pražském Hudebním divadle Karlín a plzeňští diváci jej můžou znát i z Divadla Pluto, kde byl nepřehlédnutelný například jako popelář Doolittle v My Fair Lady nebo v Gogolově Revizorovi. Tolaš byl také držitelem řady ocenění a dvakrát byl nominován na Cenu Thálie.

Společně s Gabrielou Beňačkovou vystoupí při jejím rozlučkovém koncertě v Plzni tenorista Jakub Pustina.
Pěvkyně Beňačková: Dřív nebyl čas zpívat na menších místech, teď to ráda doháním

Poslední rozloučení se uskuteční v sobotu 27. dubna ve 13 hodin v Korandově sboru Českobratrské církve evangelické v Plzni.