Úsek dlouhý 263 metrů usnadní cestování i řidičům jedoucím po frekventované silnici kolem zoologické zahrady od Vinic a z centra Plzně na Radčice. Stavba za téměř 4 375 000 korun včetně DPH byla spolufinancována Evropskou unií.

„Stavba zahrnovala nejen realizaci stezky pro pěší a cyklisty, propustku pod stezkou v místě stávajícího příkopu a nové veřejné osvětlení, ale také koordinaci a realizaci výtlačného vodovodního řadu, který slouží k zásobování užitkové vody pro Zoologickou a botanickou zahradu. Vodovodní řad je uložen pod stezkou,“ popsal první náměstek primátora Pavel Bosák. Dodal, že cyklistů stále přibývá a město se proto snaží na situaci pružně reagovat. „Stěžejní pro nás je budovat cyklistickou infrastrukturu hlavně kolem frekventovaných komunikací, kterou Radčická ulice bezpochyby je,“ doplnil první náměstek.

Podle Aleše Tolara, náměstka primátora pro oblast dopravy a životního prostředí, řeší nová část stezky letitý problém s průjezdem cyklistů nebezpečně úzkým úsekem a křižovatkou ulic Radčická a Pod Vinicemi u plzeňské zoo. „V místě jezdí řidiči dost rychle a kvůli sklonu vozovky zde nejsou dostatečné rozhledové podmínky pro bezpečné vjíždění do křižovatky. Díky novému úseku se tak cyklisté problematickému místu zcela vyhnou. Ulehčí se tak nejen jim, ale také řidičům,“ sdělil Aleš Tolar s tím, že kolem stezky podél Radčické ulice bylo vysázeno jedenáct stromů druhu javor mléč.