Do zpívání koled s Deníkem se může zapojit každý. Stačí se přihlásit na webu ceskozpivakoledy.cz, kde najdou zájemci všechny potřebné informace, stáhnout si tam mohou i zpěvníky.

Atmosféra Vánoc je už je pomalu všude kolem nás. Jak si užíváte tohle období?
Vánoční atmosféru si začnu užívat už na našich vánočních koncertech, které máme každoročně a bez nichž si Vánoce už neumím představit. Je to taková naše čechomorská tradice.

Chodíte hledat kouzlo Vánoc na adventní trhy, nebo raději vyhledáváte klid domova?
Na trhy se chodím rád dívat během našeho turné. V každém městě, ve kterém vystupujeme, chodím před koncertem nasát jejich krásnou atmosféru. Když nehrajeme, jsem rád doma v klidu a u krbu. To je pro mě ta nejkrásnější předvánoční pohoda.

Zdroj: Čechomor

Držíte doma nějaké vánoční zvyky, bez nichž si Vánoce neumíte představit?
Ano, je jich celá řada, od krájení jablka, přes sekeru pod stolem, až po odlévání olova a další zvyky. Je to tradice a rádi ji celá rodina dodržujeme.

S Deníkem tradičně vystupujete na zpívání koled. Máte rád koledy a jaké nejraději?
To je už také naše oblíbená vánoční tradice, protože naše vzájemná spolupráce trvá roky. Koledy mám tak nějak rád asi všechny, co hrajeme, ale nejraději mám Tisíc andělů, které jsme s Františkem Černým složili a nahráli někdy v roce 2002.

Jaká hudba hraje na Vánoce doma u Čechomorů?Když jdeme ke stromečku, tak nám k tomu tradičně hraje Narodil se Kristus Pán a potom už je to na společné domluvě, co si pustíme.

Co vánoční písně Čechomoru? Chystáte nějaké novinky v tomto ohledu?
Letos žádnou novinku nemáme, ale vzhledem k tomu, že jsme už vydali tři desky vánočních písní, je stále z čeho vybírat a co našim posluchačům na koncertech hrát.

Tentokrát zazpíváte v Plzni. Máte na město nějaké vzpomínky, co se vám tu líbí?
Plzeň je krásné město a rádi si sem jezdíme zahrát. V roce 2016 nám Plzeňský Prazdroj v minipivovaru umožnil, pod vedením staršího sládka pana Václava Berky, uvařit si společně s kapelou první várku Čechomorského piva, které jsme potom společně vypili. Byl to pro nás velký zážitek. Také Šalandu navštěvujeme moc rádi.

Má i vaše město či obec vybraný vánoční strom? Nafotíte transport vánočního stromu na vaši náves či náměstí? Chcete ostatním čtenářům zprostředkovat recept na nejlepší cukroví? Pošlete fotografie, recept na mail: zapadoceske.vanoce@denik.cz

Zdroj: Deník/Redakce