V současné době je vydáno platné územní a stavební povolení a připravuje se dokumentace pro provedení stavby. Náklady jsou zatím odhadovány na 38,2 milionů korun včetně DPH, z toho Magistrát města Plzně zaplatí 22 milionů, Městský obvod Plzeň 8 – Černice 14 milionů a TJ Sokol Plzeň – Černice daruje 2,2 miliony korun.

„Každé sportoviště na území města je prospěšné a potřebné. Zatímco Národní sportovní agentura nám podporu jen slibuje, vzali jsme budování sportovní infrastruktury do vlastních rukou. Černický areál je důkazem toho, že se město umí dohodnout s obvody i spolky jak na projektu, tak na financích a provozu. Věřím, že právě takovými investicemi se nám podaří přilákat k pohybu ještě více mladých lidí a dětí,“ řekl primátor Roman Zarzycký.

Sokol v současné době využívá pouze jedno hřiště s přírodním travnatým povrchem, které je hlavně na jaře a na podzim neúměrně zatížené. Vzhledem k počtu členů Sokola, zejména v žákovských a dorosteneckých kategoriích, není klub na jediné travnaté ploše schopen zajistit plnohodnotný tréninkový a herní proces pro všechna družstva.

Město Plzeň chce z náměstí Republiky vytvořit atraktivní místo, které bude po všech stránkách přívětivé.
Plzeň chce přívětivější náměstí. Přibudou stromy a předzahrádky

„Rozvoj sportovního areálu je pro náš obvod vzhledem ke stále rostoucímu počtu obyvatel Černic obrovským přínosem. Hřiště totiž využívají nejen členové Sokola, ale také žáci základní a mateřské školy a široká veřejnost. Poděkování patří městu Plzni, bez jehož finanční podpory bychom tento projekt nebyli schopni sami zrealizovat,“ uvedl starosta Městského obvodu Plzeň 8 – Černice Vladislav Sloup. Dodal, že obvod v budoucnu rovněž počítá například s dostavbou atletické dráhy, dalším malým hřištěm s umělým trávníkem a bufetem, které uhradí z vlastního rozpočtu.