„Bude se napojovat nově opravený úsek trati,“ potvrdil Ondřej Prokop z magistrátního odboru investic. V pátek v 18.20 hodin odjede na Lochotín poslední tramvaj, dál budou jezdit po lince č. 1 a 4 až do úterního rána autobusy. „Pojedou stejnou trasou jako tramvaje a budou označeny jako 1A a 4A,“ potvrdil Jiří Ptáček z Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP). Oba spoje zamíří ze Severního Předměstí přes sady Pětatřicátníků na náměstí Republiky a poté Solní ulicí zpět buď na Košutku (4A), nebo do Bolevce (1A). Na zbylé části linek 1 a 4 bude mezi konečnými na Borech a na Slovanech jezdit spoj označený číslem 1/4.

Tím ale dopravní potíže kvůli rozkopané Karlovarské třídě nekončí. Tramvajovou linku č. 1 totiž čeká po víkendu další výluka, která by měla trvat až do konce prázdnin a souvisí s rozkopáním křižovatky Karlovarská x Lidická. „Tramvaj č. 1 už nebude odbočovat u lékařské fakulty do Lidické ulice, ale pojede stejnou trasou jako linka č. 4 na konečnou na Košutce,“ potvrdil provozní ředitel PMDP Václav Zikmund. Lidé z ní budou moci přestoupit v zastávce U Družby a Sokolovská na náhradní autobusy, které pojedou alejí Svobody na konečnou jedničky do Bolevce. Podle Zikmunda jde o jednu z nejdelších plánovaných výluk v poslední době.

Kromě těchto komplikací ale čekají cestující tramvajovou dopravou i příjemnější věci. Od úterka 7. července totiž znovu začnou fungovat dočasně zrušené zastávky Pod Záhorskem. Křižovatka Karlovarská x Lidická má být zprovozněna po opravě koncem prázdnin, kdy se začnou používat i dva nové pozemní přechody pro chodce namísto někdejších podchodů.

Řidiči se o nadcházejícím víkendu nemusí obávat dalších zátarasů na silnici. „V obou směrech bude uzavřený jeden pruh,“ potvrdil Prokop. Uzávěrky v průběhu prázdnin zatím nejsou pevně stanoveny, očekává se výrazné omezení řidičů při rozkopání křižovatky u lékařské fakulty. Omezení jednotlivých pruhů na Karlovarské třídě se bude posouvat tak, jak budou postupovat práce na kolejišti.