„Vím, že to je pro řidiče nepříjemná zpráva, bohužel si ale nemůžeme dovolit termín odložit. Proto volíme období června až září, kdy je dopravní zatížení v Plzni díky prázdninám nejmenší a kdy také lidé mohou případně volit i alternativní způsob dopravy, jako je kolo, koloběžka a další. Věřím, že Plzeňané toto pochopí,“ vysvětluje situaci náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Během celé rekonstrukce zde bude doprava svedena vždy do jednoho jízdního pruhu. V první etapě bude most zavřený nejprve ve směru na Slovany, ve druhé pak ve směru na Bory. Zároveň s opravou mostu se vymění i světelná signalizace na křižovatce ulic Doudlevecká a U Trati. Výměna se uskuteční od 28. srpna maximálně do 22. září. „To znamená, že semafory nepůjdou zhruba tři týdny. Využijeme ale toho, že z mostu v tento termín nebude možné přijet,“ dodává Aleš Tolar.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Most Milénia přes řeku Radbuzu propojuje Borskou ulici s ulicí U Prazdroje a slouží dopravě už dvaadvacet let. Denně po něm projede 26 tisíc aut a v minulosti proběhla pouze oprava povrchu souběžných komunikací. „Nosná konstrukce dostane novou izolaci, budou provedeny nové římsy a nová konstrukce vozovky a dále bude osazeno původní vybavení mostu. Také budou provedeny sanace spodní stavby mostních objektů,“ popisuje opravu Václav Šašek, vedoucí oddělení mostů Správy veřejného statku města Plzně.

Zároveň se budou v Plzni opravovat oba mosty na Rondelu, jejichž oprava je naplánovaná od začátku července do konce srpna. Práce na nich bude probíhat po polovinách. Mosty trpí jednostrannou zátěží a půjde o vyztužení jejich konstrukce. „Mosty kompletně uzavřené nebudou, ale omezena bude tramvajová doprava pod nimi a po mostech se bude jezdit vždy v jednom pruhu,“ říká Aleš Tolar. Stavební práce, které budou zasahovat do tramvajové trati, budou prováděny pouze v noci, kdy je provoz tramvají zastaven.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Velká oprava čeká i Koterovskou ulici v Plzni na Slovanech, kde bude probíhat kompletní výměna tramvajové trati a ulice se uzavře jak pro tramvaje, tak pro automobilový provoz. Práce zde ale začnou oproti původnímu plánu až po ukončení prací na mostu Milénia, tedy v měsíci říjnu.

Další nejbližší plánované či už probíhající opravy dopravních staveb, které omezí dopravu v Plzni: 

Celoplošná oprava Písecké ulice před OC Olympia vč. okružní křižovatky (9. 5. - 31. 8. 2023)

Celoplošná oprava Plzenecké ulice (11. 4. - 7. 12. 2023)

Oprava Štefánikovy ulice (29. 5. - 27. 8. 2023) 

Rekonstrukce Jasmínové ulice (5. 6. - přelom roku 2023/2024)

Oprava tramvajové trati v ulici Terezie Brzkové (1. 7. - 30. 11. 2023)

Oprava tramvajové trati a vodovodu na křižovatce ulic Klatovská a Dobrovského, v linii ulic Dobrovského – V Bezovce (srpen 2023)

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Rubešově ulici (polovina června – 30. 11. 2023)

Rekonstrukce kanalizace náměstí Českých bratří (1. 6. - 30. 11. 2023)