Kromě více než čtyřiceti druhů burgerů jsou na místě stánky s americkými specialitami jako jsou tzv. corndogs nebo hotwings. Pro ty, kteří mají chuť na něco sladkého, jsou připraveny bubble waffle, makronky nebo churros. Máte menší hlad? Připravují zde i belgické hranolky nebo dokonce sušený hmyz. Další zajímavostí na seznamu jsou míchané drinky či domácí bubble tea vyrobené ze sypaného čaje. Na festivalu je rovněž široký výběr piv, včetně piva od řemeslného pivovaru Proud.

Burger Street Festival v Plzni | Video: Deník/Šimon Bukovjan

„Jedeme vždycky pátek sobota od 10 do 9 a neděle od 10 do 8 ve všech městech. Všechny festivaly, které pořádáme jsou moderovány. Součástí programu jsou téměř každou hodinu soutěže, informace o burgerech a samotném festivalu. Děláme i hudební podkres,” říká organizátor Burger Street Festivalu Bedřich Snášel.

Ochutnat můžete burgery od kuchařů z celé republiky. Jsou zde zástupci z Prahy, Brna, Hradce Králové nebo Ostravy. Na festivalu jsou i provozovny ze západních Čech, mezi které patří kuchaři z Františkových Lázní, kteří na místě připravují křidýlka tzv. Hot Wings. Z Plzně je tu samotná Spilka, která na víkend udělala speciální menu. Spilka se sice normálně na burgery nezaměřuje, na festival však připravila dva druhy pivních burgerů.

„Bohužel zápasíme s vosami, kterým naše burgery také moc chutnají. Jedna z ingrediencí u našich burgerů je samozřejmě pivo. Děláme například pivní marinády. Na festivalu jsme poprvé. Jsme nadšení, že můžeme přispět ke skvělé atmosféře,“ uvedl Lukáš Holý, šéfkuchař Plzeňské restaurace Na Spilce.

Skvělou atmosféru a zájem o food festivaly potvrzuje i Bedřich Snášel. „Dříve jsme dělali food festivaly zaměřené na větší spektrum kuchyň. Na burgery ale chodí, co jsme vypozorovali, nejvíce lidí. Na příští rok je naplánováno udělat festival ve 36 městech po republice. Jiné typy festivalů už neděláme, neboť jsme neměli dostatečnou návštěvnost. Zároveň jsou v republice již etablované jiné festivaly na další kuchyně a nemá smysl si v tomto směru konkurovat,” vysvětlil Snášel.