Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plzeň bude příští rok hospodařit se schodkem, pokryje ho z fondů

Plzeň - S příjmy 5,043 miliardy korun a s výdaji 5,95 miliardy korun bude příští rok hospodařit plzeňský magistrát včetně městských obvodů. Konečná bilance města by měla skončit vyrovnaně.

13.12.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍk/Ladislav Vaindl

 Devítisetmilionové saldo pokryje radnice volnými zdroji z předchozích let, například z fondu na kofinancování dotovaných projektů, z dotací a z úvěru Evropské investiční banky (EIB) používaného zejména na předfinancování dotovaných projektů. Letos mělo město rozpočet s příjmy 5,313 miliardy korun, s výdaji 5,738 miliardy a se saldem 425 milionů. Rozpočet dnes schválili zastupitelé města.

Na hospodaření Plzně se v příštím roce negativně projeví pokračující recese a změna rozpočtového určení daní. Město proto přistoupilo k úsporným opatřením, jako je například zhruba osmiprocentní snížení provozních příspěvků příspěvkovým organizacím a snížení peněz na transfery jiným organizacím, tedy na služby neziskovému sektoru a obyvatelům. Provozní příspěvky příspěvkovým organizacím se v příštím roce sníží z letošních 815 milionů na 749 milionů korun.

Na stavební investice, tedy na stavby, projektové dokumentace, výkupy budov a pozemků a ostatní související výdaje magistrát bez obvodů příští rok vynaloží 1,78 miliardy korun, to je o 7,5 procenta více než letos, kdy schválený rozpočet počítal se stavebními investicemi ve výši 1,66 miliardy korun. Většina peněz půjde na rozpracované akce, většinou jsou to projekty s dotací EU či z úvěru EIB. Je to například třetí etapa výstavby vědecko - technologického parku, projekt kulturního centra 4 x 4 Cultural Factory Světovar, kde vznikne i archiv, stavba městského okruhu a stavba nového divadla, kde by se mělo příští rok prostavět kolem půl miliardy korun.

Největší podíl na výdajích města má doprava, kam jde téměř 1,7 miliardy korun, to je 28 procent všech výdajů. Druhý největší podíl na výdajích má kultura, kam dá město příští rok zhruba miliardu korun, to je téměř 18 procent všech výdajů města.

Největším zdrojem příjmů města jsou daňové příjmy. Město počítá s tím, že příští rok z nich do městské kasy přijde 3,44 miliardy korun, to je o necelé procento méně, než bylo v letošním rozpočtu.

Autor: ČTK

13.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Ilustrační foto
2

Sedmiletý chlapec jel načerno, dluh přišli vymáhat exekutoři

V Privamedu se otevírá Centrum mamografického screeningu

Plzeň - Začátkem října vyšetřila plzeňská nemocnice Privamed první pacientky ve svém nově otevřeném Centru mamografického screeningu. Pracoviště disponuje nejmodernějším přístrojovým vybavením v tomto oboru.  

Šoféři nedodržují přestávky

Plzeňský kraj – Policisté kontrolovali v celém kraji řidiče náklaďáků a autobusů.

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení