Kvůli neukázněným fanouškům má při dnešním atraktivním zápase uzavřené dva sektory, kde sídlí kotel domácích.

Během utkání s Razgradem fanoušci těžce nesli výroky španělského rozhodčího Alberta Undiana Mallenca, na kterého bučeli a pískali. Někteří jedinci však stejnými projevy reagovali i na hráče tmavé pleti. Nespokojenost dávali najevo také házením kelímků na hřiště.

„Informaci (o trestu) jsme obdrželi od disciplinární komise UEFA. Důvodem jsou rasistické projevy a házení předmětů na hřiště během zápasu s Ludogorcem," potvrzuje mluvčí klubu Václav Hanzlík.

„Je to pro nás nepříjemné zjištění. Podobné problémy rasistického rázu jsme nikdy v minulosti řešit nemuseli. Hodláme se tomu postavit čelem a nekompromisně bojovat proti jakýmkoli obdobným prohřeškům," doplňuje mluvčí.

„Chtěl bych apelovat na všechny fanoušky, kteří si váží slušného chování a pozitivní podpory svého týmu přímo na stadionu, aby nepřehlíželi jakékoliv náznaky rasismu z úst ostatních," zdůrazňuje Pavel Horváth, současný asistent hlavního trenéra a muž, který s Viktorií zažil všechny novodobé úspěchy.

„Jakékoliv náznaky rasové nesnášenlivosti nemají na fotbalovém stadionu co dělat. Pro dnešní zápas jsme obdrželi upozornění v podobě uzavřeného kotle. Pokud se něco podobného bude opakovat, může dojít
 k uzavření celého stadionu. Je to opravdu to, co při zápasech evropských pohárů chceme? Přemýšlejte …" vybízí legenda Viktorie plzeňskou fotbalovou veřejnost na videu umístěném na stránce klubu.