„Hlavně v západní polovině území bude foukat mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 55 km/h. Právě tento vítr může být relativně nebezpečný při rozdělávání ohňů v přírodě. V souvislosti s tím dbejte pokynů místních samospráv,“ varovali meteorologové na svém facebookovém profilu.

Při této výstraze je podle nařízení Plzeňského kraje v místech jako lesní porosty a jejich okolí, lesoparky a parky zakázáno například rozdělávání nebo udržovaní otevřeného ohně, kouření s výjimkou elektronických cigaret či používání pyrotechnických výrobků.

Vedle silnějšího větru by ale úterní Filipojakubská noc měla přinést pěkné počasí. „Ve večerních hodinách by mělo být skoro jasno až polojasno, beze srážek. Teploty se budou pohybovat od 17 do 22 °C, vzhledem k předpokládanému větru ale bude pocitová teplota tak o 3 až 5 °C nižší,“ říká předpověď počasí. 

Chystáte se i u vás v obci nebo ve městě stavět májku a pálit čarodějnice? Budeme rádi, když se s námi a dalšími čtenáři o svoji nazdobenou chloubu podělíte. Naše redakce přeje pohodovou zábavu a těší se na vaše příspěvky – fotky s označením místa, kde máj stojí, případně s dalšími informacemi posílejte na zdenek.sequens@vlmedia.cz, a to třeba hned z místa. Všechny zaslané příspěvky zveřejníme v průběhu dalších dní.