Před padesáti lety se v centru Plzně stala nebývalá tragická dopravní nehoda, o které se dlouho mluvilo. V pondělí 25. března se v křižovatce Prešovské ulice a tehdejších Nejedlého sadů, dnes sadů Pětatřicátníků, střetla tramvaj s nákladním automobilem.

„Tramvajový vůz bez cestujících, který jel z Bor, srazil nákladní auto na chodník, vykolejil a dojel až před kanceláře Čedoku. Na místě srážky před prodejnou nábytku byla usmrcena osmnáctiletá studentka střední zdravotnické školy. Další chodci byli odvezeni do plzeňských nemocnic k ošetření. Mezi těžce zraněnými byli manželé z Plzně-Košutky, muži byla amputována noha až u pánve. Ještě několik hodin po úrazu byl ve stavu těžkého šoku, z něhož se už nedostal. Po sedmé hodině večer zemřel,“ informoval o nehodě deník Pravda s tím, že lékaři amputovali nohu i další ženě a nehoda si vyžádala ještě pět dalších zranění.

Co se stalo, zjišťovala VB okamžitě. Druhý den se čtenáři se dozvěděli, že tramvaj se městem řítila s porouchanými brzdami. Řidič už ve stanici Dobrovského všechny cestující vysadil a snažil se poruchu odstranit, vůz se ale rozjel. Řidič do něj naskočil a víc nemohl dělat. Od Divadla J. K. Tyla se prý vůz řítil šedesátikilometrovou rychlostí, řidič rozbil okénko a křičel z tramvaje, aby na nebezpečí upozorňoval.