Organizátora akce, Václava Trojánka staršího, velice překvapila účast. „Turnaj jsme zde připravili poprvé a přihlásilo se celkem šedesát hráčů, což je hodně,“ sdělil.

Jaký byl vlastně princip hry? „U stolu sedí čtyři hráči. Ti hrají klasické prší bez přebíjení. Jsou tři kola, v každém se odehraje třicet her. Za jednu hru může hráč obdržet tři, dva, jeden nebo také žádný bod. Tři body získává vítěz,“ sdělil. „Tím celkovým vítězem se poté stává ten, který nashromáždí nejvíce bodů během všech kol,“ vysvětlil Trojánek.

Cenu si odnesli skoro všichni účastníci turnaje. „Máme připraveno celkem 46 cen. Tou první je DVD přehrávač, druhou topinkovač a třetí žehlička na vlasy,“ uvedl Trojánek s tím, že mají připravenou i cenu útěchy pro hráče, který skončí na posledním místě. „To tu máme takovou specialitu. Poslední hráč od nás obdrží rybičky v oleji,“ zasmál se Trojánek. Tímto šťastlivcem se nakonec stal Jan Seidl. S prvním místem se může chlubit Simona Růžičková, na druhém místě skončil Ladislav Hobl a vlasy si nyní může žehlit Martin Bílý. Dle obsluhy restaurantu jsou zmínění účastníci hry většinou z okolí Nepomuka.

Romanu Bůžkovi, majiteli restaurace se akce velice zamlouvala. „Je to zábava. Určitě budu rád, když tady turnaj uděláme i za rok,“ sdělil Bůžek.

Václav Trojánek starší má s pořádáním karetních turnajů své zkušenosti. „Ještě před lety jsem dělal turnaje v mariáši, a to v Bližanovech na Klatovsku. Od toho jsem však upustil, lidi baví prostě to prší,“ vysvětlil. I dkyž ho překvapila účast, prozradil Deníku, že například v Chocenicích nebo v Kramolíně bývá i kolem stovky hráčů. „Určitě se přijďte všichni podívat. 16. února se hraje v Chocenicích, 23. února v Kramolíně,“ pozval všechny Trojánek.