První volby do obecního zastupitelstva, kdy museli po úmrtí místního starosty doplnit stav a dosadit za něj pátého člena, se konaly již 20. března. Kvůli chybě na hlasovacím lístku, na kterou se přišlo až ten den odpoledne, byly však neplatné a hlasování se muselo opakovat.

Aby se předešlo různým spekulacím a dohadům mezi lidmi, svolal kunějovický místostarosta Vladimír Habart do týdne veřejnou schůzi. Tam občanům objasnil, proč se volby budou muset zopakovat.

„Myslím si, že všichni přítomní skutečnost pochopili a řekli, že přijdou volit znovu,“ vzpomíná volební zapisovatel Ladislav Pašek a dodává: „Tipoval jsem, že opět přijde tak tři čtvrtě obce.“

A skutečně. K opakovaným volbám přišlo dokonce o 3 lidi více než minule a celková účast se přehoupla přes 78 %. „Zájmem lidí jsme byli velmi mile překvapeni. Pro malou obec, jako jsou Kunějovice, je tak vysoká účast až neuvěřitelná,“ nadšeně konstatoval zapisovatel.

Komise se shodla na faktu, že je těší, že volit přišli i mladí lidé, kteří k volbám jinak moc nechodí. Mezi takové patří i Ladislava Kadlecová: „Je špatné, že se to musí celé opakovat, ale přišla jsem, protože mi záleží na tom, aby byl zvolený nový starosta. Pan Řezáč byl skvělý veselý pán, každý ho tu měl rád. Jinak volby moc nemusím.“

K opakovaným volbám dorazil i Miloslav Novák: „To víte, nic s tím nenadělám, že musím jít znovu. Když už se to stalo, tak člověku ale nic jiného nezbývá. Zaškrtl jsem stejné kandidáty jako minule. Od té doby uběhlo málo času na to, abych se rozhodl, že dám svůj hlas někomu jinému.“

To hospodská Jaroslava Řezáčová svou minulou volbu zvážila a rozhodla se pro menší úpravy na hlasovacím lístku. „Volila jsem teď jinak než poprvé, ale změnila jsem jen jednoho kandidáta,“ říká.

Když se konaly volby poprvé, bylo Radkovi Alblovi ještě 17 let. Osmnáctiny slavil až další den, takže se voleb zúčastnit nemohl. Teď už ale za doprovodu rodičů volit přišel a svou první zapečetěnou obálku vhodil slavnostně do urny.