„V tento den už si tu budou moci nakoupit první zákazníci,“ řekl včera zástupce investora Marko Milosavljevič. Zatímco nákupní prostory včetně supermarketu Albert mají být hotové v dohodnutém termínu, návštěvníci multikina si budou muset počkat do Vánoc.

„Tato část se určitě zpozdí. V termínu však hodláme otevřít parkovací dům i odpočinkovou a sportovní zónu za řekou Mží,“ uvedl projektový manažer Plazy Martin Kodrle. Dodal, že zdržení nepředpokládá.

Pokud by se společnosti přesto nepodařilo realizovat stavbu letos v listopadu, hrozí jí ze strany města jednorázová pokuta ve výši deset milionů korun a další sankce za každý týden prodlení. Plaza obsáhne včetně sportovního a odpočinkového areálu plochu 95 tisíc metrů čtverečních.

Kromě obchodů a supermaketu nabídne Plzeňanům bowling, diskotéku, kulečník, centrum pro mladé s videohrami, dětský koutek, bar nebo internetovou kavárnu. „Obchodní plochy jsou až asi na pět krámků rozebrány,“ řekl Milosavljevič.

Při současném pohledu na staveniště na někdejším plzeňském výstavišti se zdá investorem včera potvrzený termín dokončení zvláště laikům nereálný. Specialisté ve stavebnictví se však shodují, že současné moderní technologie rychlý postup umožňují. Konkrétní postup Plazy ale nechtěl nikdo v současné době komentovat.