Hodně domácností se zbavuje stromku právě na Tři krále a okolí kontejnerových stání se tak začaly naplňovat opadanými jehličňany.

 

Městské obvody se ale na očekávaný nápor připravily. „Naše úklidové firmy budou ode dneška každé pondělí odvážet ze svých úseků od kontejnerů také stromky, počítáme s touto variantou až do poloviny února. Lidé už jsou na to zvyklí. Stromky se odvezou rovnou do teplárny,“ hlásí vedoucí odboru životního prostředí doubraveckého obvodu Jiří Pouba.

Na lochotínském obvodu mohou lidé odvážet stromky do sběrného dvora v Úněšovské ulici. Tam největší nápor očekávají právě v tomto a příštím týdnu.

V týdnu mezi 14. a 18. lednem a potom 11. a 15. únorem první městský obvod také organizuje odvoz stromků od kontejnerových stání.

„Mně se to ale zdá dost málo, měli by jezdit častěji. U popelnic je potom hrozný nepořádek,“ myslí si Petra Kunešová z Lochotína.

Spolupráce městských částí s Plzeňskou teplárenskou trvá už několik let. „Jsem rád, že jsme se s obvody znovu dohodli. Na stromky máme dřevní drtiče, potom je spálíme v kotlích. Je to standartní spolupráce a je jen dobře, že se stromky využijí tímto způsobem. Dokonce za to městským obvodům dáváme symbolickou částku,“ říká generální ředitel plzeňské teplárny Tomáš Drápela.