„Důvodem prodeje je snaha pivovaru soustředit se výhradně na hlavní předmět podnikání, kterým je výroba a prodej piva,“ uvedl tiskový mluvčí Plzeňského Prazdroje Jiří Mareček.

Obyvatelé domu, kterými jsou především bývalí i současní zaměstnanci Prazdroje, mají podle Marečka ve většině případů nájemní smlouvy s regulovaným nájmem. Jejich nájemní smlouvy a současné podmínky zůstávají nadále v platnosti.

„Nájemníky jsme o našem záměru informovali. Plzeňský Prazdroj samozřejmě má odborníky i na správu nemovitostí, naší hlavní činností je ale vaření piva. Proto chceme dům v Brněnské ulici postoupit povolanějším subjektů, které se specializují na pronájem nemovitostí,“ říká tiskový mluvčí pivovaru Jiří Mareček. Dům bude nabídnut k prodeji prostřednictvím realitní kanceláře, která by jej měla začít inzerovat v průběhu listopadu. Pivovar má v Plzni v majetku takzvané Kroftovy domy, které jsou součástí pivovarského areálu. Další tři bytové domy společnost vlastní v Nošovicích a jeden ve Frýdku–Místku. „Prodej dalších objektů ze svého majetku Plzeňský Prazdroj v současné době neplánuje,“ doplňuje Mareček.