Populární trasa Pilsner Urquell, která mapuje historii a současnost výroby nejznámějšího světového ležáku, bude od pátku 4. června pro návštěvníky otevřena každý den. Pivovarské muzeum a podzemí pak zatím budou moci lidé vidět vždy od čtvrtka do neděle.

Pivovar se otevírá za dodržování bezpečnostních a hygienických pravidel. „Řídíme se aktuálními protiepidemickými opatřeními. Všichni návštěvníci našich tras tak musí mít nejen respirátor, ale také negativní test na koronavirus, případně potvrzení o prodělání onemocnění či očkování. Také jsme omezili počet lidí ve skupině na třicet. Samozřejmostí je pravidelná dezinfekce prostor,“ říká Rudolf Šlehofer, manažer oddělení turismu Plzeňského Prazdroje.

Už dříve se v souladu s rozvolněním otevřela na nádvoří pivovaru dárková prodejna i Tank bar s čepovaným pivem. Pivovar obnovuje i další akce.

„První vlaštovkou je tuto sobotu slow market, tedy řemeslné trhy přímo na nádvoří pivovaru. Chceme tak navázat na dříve tradiční aktivity spojené s dobrým jídlem a pivem. A do budoucna chystáme i kulturní akce, jako jsou koncerty či promítání. Věříme, že se tak postupně celý pivovar vrátí do normálu a opět ožije,“ dodává Šlehofer. Od června se pivovar chystá otevřít také konferenční centrum Secese, prozatím s kapacitou 60 osob pro konference a semináře a 75 osob pro soukromé oslavy. Milovníkům nefiltrovaného ležáku Pilsner Urquell opět nabídne posezení v šalandách v historických sklepích a otevřou se i brány pivovarské školy čepování. Zavřená zatím zůstává návštěvnická trasa Gambrinus, která vede přes výrobní část závodu.