Populární trasa Pilsner Urquell, která mapuje historii a současnost výroby nejznámějšího světového ležáku, bude od pátku 4. června pro návštěvníky otevřena každý den. Pivovarské muzeum a podzemí pak zatím budou moci lidé vidět vždy od čtvrtka do neděle.

Pivovar se otevírá za dodržování bezpečnostních a hygienických pravidel. „Řídíme se aktuálními protiepidemickými opatřeními. Všichni návštěvníci našich tras tak musí mít nejen respirátor, ale také negativní test na koronavirus, případně potvrzení o prodělání onemocnění či očkování. Také jsme omezili počet lidí ve skupině na třicet. Samozřejmostí je pravidelná dezinfekce prostor,“ říká Rudolf Šlehofer, manažer oddělení turismu Plzeňského Prazdroje.

Už dříve se v souladu s rozvolněním otevřela na nádvoří pivovaru dárková prodejna i Tank bar s čepovaným pivem. Pivovar obnovuje i další akce.

Ilustrační foto
Pandemie ustupuje. Hygienici se ale obávají nových mutací

„První vlaštovkou je tuto sobotu slow market, tedy řemeslné trhy přímo na nádvoří pivovaru. Chceme tak navázat na dříve tradiční aktivity spojené s dobrým jídlem a pivem. A do budoucna chystáme i kulturní akce, jako jsou koncerty či promítání. Věříme, že se tak postupně celý pivovar vrátí do normálu a opět ožije,“ dodává Šlehofer. Od června se pivovar chystá otevřít také konferenční centrum Secese, prozatím s kapacitou 60 osob pro konference a semináře a 75 osob pro soukromé oslavy. Milovníkům nefiltrovaného ležáku Pilsner Urquell opět nabídne posezení v šalandách v historických sklepích a otevřou se i brány pivovarské školy čepování. Zavřená zatím zůstává návštěvnická trasa Gambrinus, která vede přes výrobní část závodu.