Nádvoří plzeňského pivovaru provoněl o víkendu Fresh Festival. Návštěvníci zde mohli vyzkoušet to nejlepší z domácí i zahraniční kuchyně a třeba i trochu zariskovat při ochutnávaní netradičních surovin.

Na víkendovém gastronomickém festivalu se představily restaurace z celé České republiky. Nechyběl ani Zdeněk Pohlreich. „Soutěž o nejoblíbenější restauraci vyhrál opět Comix Kitchen & Bar. Jako druhý se umístil Žíznivej kozel a třetí místo pak restaurace Spaghetti Parmigiano,“ uvedl pořadatel festivalu Petr Jirásek s tím, že akci navštívilo přes 15 tisíc lidí. „Návštěvnost je o třetinu lepší než minulý rok, takže jsme velmi spokojeni,“ dodal Jirásek.

Šílené mraky: podívejte se, co vyfotili čtenáři Deníku na nebi nad západem Čech
Šílené mraky: podívejte se, co vyfotili čtenáři Deníku na nebi nad západem Čech

Na festivalu se představilo několik pivovarů a vinařství. „Od sobotního rána je naštěstí krásné počasí, takže zákazníci se jen hrnou. Jen páteční večer byl kvůli bouřce a silnému větru náročnější. Pořadatelé nás několikrát varovali, abychom stan večer raději nestavěli a vyčkali. Jeho konstrukci jsme ale přivázali k paletám s vínem, takže pevně držel. Ale vím, že některé stany nápor větru bohužel nevydržely a večer tu lítaly vzduchem,“ řekla Iveta Procházková, majitelka společnosti Vinety Art z Rokycanska, která spolupracuje s vícero moravskými vinaři. „Máme tady hlavně vína z Vinařství Piálek & Jäger z Nového Šaldorfu, ale i řadu dalších moravských,“ dodala Procházková.

Některé stánky měly ihned po otevření tu čest přivítat samotného Zdeňka Pohlreicha, který na festivalu opět předvedl svou kuchařskou show. „Máme zde jeden stánek Zlatá kráva se čtyřmi druhy piv a druhý s jídlem, kde nabízíme tři druhy soutěžních pokrmů. Lidé u nás mohou ochutnat burger jako kráva, babišku, což je kobliha s trhaným masem, a hot dog. Naším prvním zákazníkem byl Zdeněk Pohlreich, který si u nás dal dvanáctku – ležák – a moc mu chutnal,“ řekl za pivovar Tomáš Sladký.