Na zákaz kouření upozorňuje už samolepka s přeškrtnutou cigaretou na vchodových dveřích. Před nimi v sobotním zimním večeru postával muž potahující z cigarety. „Se zákazem kouření Na Parkánu souhlasím, protože v kruhu přátel sedím s nekuřáky, kteří mohou být naštvaní, že se jim kouří pod nos," vysvětlil Robert Koupšet.

Jít si zakouřit ven mu prý nedělá problém. „Pokud venku není minus čtyřicet stupňů," dodal Koupšet.

Parkán na kuřáky ale úplně nezapomněl. Ti, kteří nechtějí ven před restauraci, mají možnost kouřit v zadní části na terásce, kde jim personál vymezil prostor. „Jde o vyhřívanou místnost na stání," řekl jeden z číšníků.

„Nevadí mi, že je restaurace nekuřácká a že musím jít na cigaretu sem," pověděl německý host šenku Na Parkánu, který kouřil v prostoru vymezeném pro kuřáky. Naopak jeho kamarádce vadilo, že si nemůže zakouřit uvnitř restaurace.

Přestože zákaz kouření Na Parkánu restaurace oznámila několik týdnů před koncem roku, našel se štamgast – nekuřák, který o zákazu nevěděl. „Říkám si celou dobu, proč nikdo nekouří. Zákaz kouření je skvělá zpráva. Budu sem chodit častěji. Kvůli tomu, že se tu kouřilo, jsem si neobjednával jídlo. Je to obrovský rozdíl, když se nekouří. Pro mě jako nekuřáka to bylo hrozné, protože se kouř držel. Pálily mi oči a špatně se mi dýchalo," přivítal novinku Michal Vlnas z Plzně.

Jiní hosté, kteří fandí nekuřáckému Parkánu, viděli další výhody. „Oblečení nesmrdí kouřem," doplnil Jiří Psůtka.

Personál je přesvědčen, že se restaurace vyrovná se zákazem kouření úplně v pohodě. „Platí to dva dny a odezva je zatím pozitivní. Navštěvnost nepoklesla," všimli si číšníci.

Ani nezaznamenali, že by někdo zákaz ignoroval zapálením cigarety.