„My už sem chodíme asi deset let. Pivo milujeme, ale tady ochutnáváme jen vzorky, žádné velké pití,“ usmívá se šestatřicetiletý Mirek z Plzně, který dorazil do Černic se svojí rodinou. V doprovodném programu vystoupily mimo jiné kapely Fousovo Surikata, Circus Problem, Sharon, Hibaj nebo Electric Therapy. Velkým lákadlem bylo i sobotní grilování 225 kilogramů těžkého býka.

„My pivovarští jsme taková široká rodinka známých. Jezdíme sem pravidelně a rádi. Určitě přijedeme za rok zase,“ říká Miroslav Čermák ze stánku Pivovaru Zichovec ve středních Čechách. Vzájemné přátelství pivovarníků potvrzují i bratři Jarda a Luděk z rokycanského Pivovaru U Stočesů. „Jsme tu už poněkolikáté a rádi popovídáme s ostatními. Vždy ochutnáváme jejich piva a oni naopak ty naše. Lidem letos chutnal asi nejvíc náš medový speciál.“

Zdroj: Bouda Pavel

Na festival se přišel podívat i starosta Černic Vladislav Sloup. „Je to každoročně skvělá akce a organizace letos klapla na jedničku. Důležité je zvládnout vždycky dopravu a to množství lidí. Přišly jich během těch dvou dnů určitě tisíce,“ hodnotí akci starosta.