Tak to vypadalo v pátek dopoledne na dětském hřišti v Lábkově ulici v Plzni. Přestože jsme k němu přijeli kolem jedenácté, kdy maminky s dětmi vyráží na procházky, nebylo tu ani živáčka.

Na mnohem menším hřišti, které se nachází v jeho blízkosti, se to ale dětmi jen hemžilo. „Chodím většinou sem. Bývá tu pořád plno. Na to vedlejší hřiště skoro nikdo nechodí, přestože je větší a má i více prolézaček. Ale máme strach kvůli tomu nepořádku,“ sděluje Barbora Nováková. Podle ní se na hřišti schází partičky mladých, které sem večer chodí kouřit a pít alkohol. „Posedávají tu na lavičce a pak po nich zůstane taková spoušť,“ stěžuje si Nováková.

Podobně to vidí i Andrea Haklová, která bydlí nedaleko. „Všude je to tu obsypané odpadky. Chodím s dětmi raději na hřiště za našim domem. Tady je to o zdraví. V žádném případě bych je tu nenechala bez dozoru. Nikdy nevíte, na co mohou narazit,“ říká Haklová, která bydlí nedaleko. Ještě před pár lety tu prý bývalo téměř stále plno. Teď se situace změnila.

Problém se snaží řešit třetí plzeňský obvod. „Víme o tom. Potíže se teď objevily především kvůli tomu, že začaly prázdniny a je hezké počasí. Ven proto vyráží i party výrostků. Dělají tu nepořádek, rozbíjí lahve a občas poničí i nějakou prolézačku či houpačku. Poházené odpadky by měly během dneška z hřiště zmizet. Právě pátek je jeden ze dvou úklidových dnů,“ řeklv pátek Deníku vedoucí odboru dopravy a životního prostředí třetího plzeňského obvodu Petr Baloun.

Podle něho se také v posledních dnech v této lokalitě množí stížnosti obyvatel na rušení nočního klidu. „Spolupracujeme s Městskou policií a do budoucna tu uvažujeme o zavedení kamerového systému,“ dodává Baloun.