Brány Plzeňského Prazdroje, v jehož areálu se svátek, jenž oslavuje tradici i současnost plzeňského piva, koná, se desítkám tisíc návštěvníků otevřou v sobotu 5. října.

„Každý rok se snažíme Pilsner Fest oživit něčím novým. Letos máme v programu kromě vystoupení kapel také ohlédnutí do historie zlatého ležáku v podání herců ´zlaté kapličky´. Takovéto představení je originálním prvkem, který zábavnou formou seznámí návštěvníky s milníky našeho piva," upozorňuje na slavnostní zahájení Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje a dodává, že scénku sehrají herci Národního divadla v čele s Davidem Prachařem a Evou Salzmannovou. Pak starší obchodní sládek Václav Berka narazí dubový sud naplněný nefiltrovaným plzeňským ležákem.

Areál pivovaru bude rozdělen na dvě části s pódii. Spodní část bude zaměřena na historii plzeňského piva, horní na jeho současnost.

Kromě hudebního programu organizátoři připravili řadu dalších atrakcí, soutěží či ukázek. Připraveny budou např. netradiční prohlídky pivovaru i do míst, která nejsou běžně přístupná. Tyto prohlídky budou navíc spojeny s ochutnávkou nefiltrovaného ležáku čepovaného přímo z dubových sudů a budou se konat v patnáctiminutových intervalech. V areálu pivovaru budou během Pilsner Festu také umístěny stánky, v nichž se zájemci budou moci vyučit tradičním pivovarským řemeslům a získat výuční list jako bednář, ledař , sládek nebo šenkýř.

Soutěž

Soutěž Chcete vyhrát zásobu piva na celý rok? Sledujte příští týden Deník. Každý den v něm bude vycházet soutěžní kupon s otázkou. Stačí správně odpovědět a kupon odevzdat při Pilsner Festu. Třeba se na Vás usměje štěstí…