Až 60 tisíc návštěvníků očekávají pořadatelé letošního Pilsner Festu, který se uskuteční v sobotu 3. října. Organizátoři slibují velkolepou akci, která kromě piva a muziky nabídne i množství gastronomických zážitků. A protože je Plzeň letos Evropským hlavním městem kultury, pivovarskou atmosférou ožije nově i náměstí Republiky.

„Vzali jsme si na starost, že oživíme cestu mezi náměstím a pivovarem, takže celá akce bude mít bohatý doprovodný program," uvedl marketingový ředitel Plzně 2015 Radek Auer. Lidé se tak v samotném centru setkají s pouličními muzikanty, živým jukeboxem, žongléry, flašinetáři, ale i flaškinetáři. Nebude chybět ani dechovka či ukázky starých pivovarských řemesel. Příchozí se též mohou těšit na netradiční prohlídky pivovaru přímo se sládkem.

„V 18.42 hodin nás čeká hromadný přípitek," řekl mluvčí pivovaru Vladimír Jurina. Příchozí si připijí plechovkami, které se začnou v areálu pivovaru a na náměstí rozdávat v 18 hodin.

Co se týče hudební dramaturgie, tak i letos organizátoři vsadili na několik hudebních hvězd. „V první řadě to je kapela Divokej Bill, s níž se nám pro letošní rok podařilo domluvit koncertní exkluzivitu pro náš region. Dalšími hvězdami jsou bezesporu Xindl X, Monkey Business či No Name. Představí se také Michal Hrůza," uvedla Helena Šnebergrová z pořádající agentury Dominik Centrum Servis.

Muzika se ovšem pivovarem ponese už v pátek. V předvečer festivalu totiž na nádvoří pivovaru vystoupí několik lokálních kapel. Bude se již čepovat nefiltrované pivo a vařit tradičně výborné jídlo.

Spodně kvašený plzeňský ležák Pilsner Urquell letos slaví 173. narozeniny. První várku uvařil 5. října 1842 sládek Josef Groll.