Podle Petra Starého, který má na starost akce v pivovaru, se jich i v tomto roce uskuteční mnoho. S ohledem na pandemii koronaviru proběhnou ale v komornější verzi.

„Akce se letos rozhodně uskuteční a pivovar bude živým místem, tak jak ho všichni znají. Samozřejmě se budeme řídit aktuálně platnými vládními nařízeními pro jejich pořádání jak v počtu osob, tak i z hlediska zvýšených bezpečnostních a hygienických nároků například častější úklidy toalet, dostatek dezinfekčních prostředků a podobně,“ vysvětluje Starý s tím, že lidé se mohou jako každý rok těšit například na koncerty a promítání filmů v rámci Léta v Prazdroji nebo na tradiční Festival polévky.

žirafa Rothschildova
Žirafy žijí v Plzni už deset let

„Nebude chybět také Jazz bez hranic, RunCzech nebo Partička. Jelikož jsou velmi oblíbené veškeré gastronomické akce, jednáme také o uspořádání Burger festivalu. Jsme ale otevřeni i další spolupráci a rádi poskytneme prostor a jistou míru podpory i jiným událostem,“ říká dále Starý a dodává, že by nádvoří pivovaru určitě oživilo i divadelní vystoupení.

„Myslím si, že disponujeme úžasným prostranstvím a velmi slušným zázemím pro pořádání celého spektra akcí. Moc rád bych u nás opět přivítal nějaké divadlo a oživil program řemesly, sportem, designem a uměním,“ vyjmenovává dále.

Zda se budou chtít lidé brzy opět sdružovat a navštěvovat koncerty a festivaly, nebo u nich po znovuobnovení akcí naopak převládne strach, si zatím netroufá odhadnout.

„Samostatnou kapitolou je samozřejmě spotřebitelské chování, do kterého může promlouvat celá řada faktorů, ať už jde o strach z hromadných akcí nebo někdy nepřehledná restriktivní opatření. Nepochybně se projeví i ekonomické parametry této krize,“ dodává Starý.